more_horiz
Wiadomości

Polska - Niemcy także w Sosnowcu. Siatkarze zagrają towarzyski dwumecz

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2023 11:00
Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że kadra siatkarzy rozegra w maju z Niemcami dwa mecze towarzyskie, a nie jeden, jak wcześniej ogłoszono. 25 maja Biało-Czerwoni podejmą rywali w Katowicach, a dzień później zostanie rozegrany mecz w Sosnowcu.
Polscy siatkarze rozpoczną sezon reprezentacyjny od meczów towarzyskich z Niemcami
Polscy siatkarze rozpoczną sezon reprezentacyjny od meczów towarzyskich z Niemcami Foto: Forum/Reuters/KACPER PEMPEL
  • Mecze z Niemcami będą dla Biało-Czerwonych początkiem długiego sezonu reprezentacyjnego, podczas którego powalczą m.in. o olimpijską kwalifikację
  • Spotkanie w Sosnowcu zostanie rozegrane w hali ArcellorMittal Park

O sparingu z Niemcami w katowickim Spodku było wiadomo już wcześniej. Towarzyskie spotkanie z zachodnimi sąsiadami miało być dla podopiecznych Nikoli Grbicia rozpoczęciem żmudnego sezonu reprezentacyjnego, podczas którego będą rywalizować m.in. w Lidze Narodów, mistrzostwach Europy oraz w kwalifikacjach olimpijskich.

W szerokiej kadrze Biało-Czerwonych na sezon reprezentacyjny znalazło się aż 30 siatkarzy.

W piątek Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że dzień po meczu w Spodku Biało-Czerwoni zagrają także drugi sparing z Niemcami. Mecz towarzyski zaplanowano na 26 maja w Sosnowcu. Spotkanie odbędzie się na niedawno oddanej do użytku hali kompleksu ArcellorMittal Park.

Dzień wcześniej PZPS ogłosił, iż w dniach 24-25 maja w Radomiu dojdzie do towarzyskiego dwumeczu siatkarek między Polską w Francją.

Czytaj także:

/empe

Zobacz także

Zobacz także