more_horiz
Wiadomości

ORLEN Wyścig Narodów: trzy kraje, pięć etapów. Rywalizacja talentów kolarstwa w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2023 17:46
Tegoroczna edycja ORLEN Wyścigu Narodów odbędzie się w dniach 24-28 maja. Wystartują w niej najbardziej utalentowani młodzi kolarze na świecie, w tym reprezentanci Polski. Relacje z imprezy będzie można znaleźć na antenie radiowej Jedynki.
Tegoroczna edycja Orlen Wyścigu Narodów odbędzie się w dniach 24-28 maja
Tegoroczna edycja Orlen Wyścigu Narodów odbędzie się w dniach 24-28 maja Foto: Leydo Film/Orlen Wyścig Narodów

Polskie Radio jest patronem medialnym ORLEN Wyścigu Narodów.

Na tegorocznej edycji Orlen Wyścigu Narodów obecni będą Włodzimierz Rezner i Andrzej Grabowski. Ich relacje w serwisach i w audycjach na antenie radiowej Jedynki.

ORLEN Wyścig Narodów to impreza należąca do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Startują w niej najbardziej utalentowani młodzi kolarze z całego świata, którzy rywalizują w barwach reprezentacji narodowych. W 2023 roku ORLEN Wyścig Narodów zostanie rozegrany w dniach 24-28 maja.

Tegoroczna edycja będzie liczyła pięć etapów. Dwa pierwsze będą rozegrane na Węgrzech, trzeci na Słowacji, a czwarty i piąty odbędą się w Polsce.

W rywalizacji udział weźmie 25 ekip. Będą to głównie ekipy narodowe, w tym reprezentacja Polski. Wystąpią też trzy grupy z naszego kraju: GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier, Lubelskie Perła Polski Cycling Team i Klub Kolarski Tarnovia.

Trasa ORLEN Wyścigu Narodów 2023:

Etap 1: Środa 24 maja: Kaposvár - Balatonföldvár (Węgry)
Etap 2: Czwartek 25 maja: Hatvan - Bükkszentkereszt (Węgry)
Etap 3: piątek 26 maja: Levoča - Štrbské Pleso (Słowacja)
Etap 4: sobota 27 maja: BUKOVINA Resort - Nowy Sącz (Polska)
Etap 5: Niedziela 28 maja: Sanok - Hotel Arłamów (Polska)


Posłuchaj
01:35 Wyścig Narodów 2023 zapowiedź .mp3 Przed rozpoczęciem rywalizacji z reprezentantem Polski - Michałem Sęzielewskim, rozmawiał Włodzimierz Rezner (IAR)

 

Posłuchaj
03:30 Wyścig Narodów dyrektor Rutkiewicz.mp3 Przed rozpoczęciem rywalizacji z dyrektorem sportowym Polskiego Związku Kolarskiego - Markiem Rutkiewiczem, rozmawiał Włodzimierz Rezner (IAR)

 

Czytaj także:

/empe

Zobacz także

Zobacz także