more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: Fernando Santos stawia na młodzież? Kajetan Szmyt zaproszony na treningi reprezentacji Polski

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2023 15:19
Pomocnik Warty Poznań, Kajetan Szmyt został zaproszony przez sztab selekcjonera Fernando Santosa na treningi z udziałem reprezentacji Polski w dniach 5-10 czerwca. Później skrzydłowy "Zielonych" uda się na zgrupowanie kadry narodowej do lat 21.
Kajetan Szmyt w meczu Warty Poznań
Kajetan Szmyt w meczu Warty PoznańFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Szymt będzie trenował z pierwszą reprezentacją przed towarzyskim meczem z Niemcami, a następnie uda się na zgrupowanie drużyny prowadzonej przez Michała Probierza.

Kajetan Szmyt zaproszony przez sztab selekcjonera Fernando Santosa na treningi reprezentacji Polski

Zawodnik Warty Poznań znalazł się w kadrze U21 na najbliższe mecze towarzyskie - 15 czerwca z Finlandią w Warszawie i 19 czerwca z Czarnogórą w Podgoricy.

Fernando Santos chce w dniach 5-10 czerwca przeprowadzić dodatkowe treningi dla tych kadrowiczów z klubów zagranicznych, którzy wcześniej zakończyli występy w swoich ligach. Będzie to maksymalnie ośmiu piłkarzy. Aby zajęcia miały sens, potrzebna jest większa liczba zawodników i sztab reprezentacji zaprosił na te dodatkowe treningi graczy z Ekstraklasy, którzy są w kadrze do lat 21.

Po dwóch kolejkach eliminacji Euro 2024 Polska zajmuje drugie miejsce w grupie E. Podopieczni Santosa przegrali spotkanie z Czechami (1:3) i wygrali z Albanią (1:0).

Turniej Euro 2024 odbędzie się na boiskach w Berlinie, Monachium, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Duesseldorfie, Kolonii, Stuttgarcie, Hamburgu, Lipsku i Frankfurcie nad Menem. W rywalizacji weźmie udział 24 drużyny. Zawody potrwają od czerwca do lipca. Tytułu broni reprezentacja Włoch. 

>>> Więcej o Euro 2024 <<< 


Czytaj też
:

PolskieRadio24.pl

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

red/Wartapoznan.pl

Zobacz także

Zobacz także