more_horiz
Wiadomości

Liga Europy: starcia przed finałem Sevilla - Roma. Wśród aresztowanych... siedmiu Polaków

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2023 19:54
Przed środowym finałem Ligi Europy pomiędzy hiszpańską Sevillą i włoską Romą na Stadionie Ferenca Puskasa w Budapeszcie doszło do starć kibiców, w wyniku których aresztowano siedmiu obywateli Polski - poinformowała węgierska policja.
Przed środowym finałem Ligi Europy pomiędzy hiszpańską Sevillą i włoską Romą na Stadionie Ferenca Puskasa w Budapeszcie doszło do starć kibiców, w wyniku których aresztowano siedmiu obywateli Polski
Przed środowym finałem Ligi Europy pomiędzy hiszpańską Sevillą i włoską Romą na Stadionie Ferenca Puskasa w Budapeszcie doszło do starć kibiców, w wyniku których aresztowano siedmiu obywateli PolskiFoto: PAP/EPA/Robert Hegedus

Do bójki pomiędzy kibicami doszło w XIV dzielnicy Budapesztu, niedaleko stadionu. Kilka osób zostało rannych, w tym obywatel Hiszpanii i Szwecji, którzy zostali zabrani do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

"Komenda Główna Policji XIV Dzielnicy Budapesztu wszczęła dochodzenie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa napaści grupowej, a do tej pory aresztowano siedmiu obywateli Polski" - napisano w policyjnym komunikacie.

Policja poinformowała następnie także o napadnięciu obywateli Hiszpanii i Włoch w V dzielnicy Budapesztu. W wyniku akcji policji aresztowano dwóch obywateli Polski.

W Budapeszcie rozmieszczono służby porządkowe, które pilnują przemieszczających się w dużych grupach kibiców. Na nieco ponad dwie godziny przed meczem nad stolicą krążą helikoptery, co chwilę słychać jadące na sygnale karetki.

Wcześniej węgierska policja opublikowała szczegółowy plan ograniczeń ruchu w stolicy Węgier w związku z finałowym meczem, które potrwają do czwartku. Od wtorku do piątku zarządzona również została wzmożona kontrola ruchu na Lotnisku Ferenca Liszta w Budapeszcie.

Czytaj też:

JK/PAP

Zobacz także

Zobacz także