more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Jacek Magiera przedłużył kontrakt ze Śląskiem Wrocław. "Strażak" zostanie na dłużej

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2023 14:26
Jacek Magiera podpisał dwuletni kontrakt ze Śląskiem Wrocław - poinformował klub. Poprzednia umowa wiązała trenera z WKS-em do końca minionego sezonu.
Jacek Magiera
Jacek MagieraFoto: PAP/Piotr Nowak

Magiera przybył do Wrocławia, by walczyć o utrzymanie w Ekstraklasie. Szkoleniowiec przejął klub z Wrocławia, gdy ten znajdował się w strefie spadkowej, ale dzięki udanej końcówce rozgrywek i korzystnym dla Śląska wynikom rywali, udało mu się zachować ligowy byt.

- Jacek Magiera przejął drużynę w momencie, gdy liczyło się tylko jedno – utrzymać Śląsk w Ekstraklasie. Wykonał to zadanie, a ponadto w każdym kolejnym meczu zespół pod jego wodzą grał znacznie lepiej. Potwierdził tym samym, że nawet w tak krótkim czasie potrafi wykorzystać potencjał naszych zawodników. Uznaliśmy, że przedłużenie współpracy z Jackiem Magierą jest w tym momencie naturalnym krokiem – podkreśla Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Wraz z nim w sztabie znajdą się Tomasz Łuczywek oraz Paweł Kozub, którzy w przeszłości również pełnili już w Śląsku funkcję asystentów trenera. 

Poprzednio Magiera był trenerem Śląska przez rok – od 22 marca 2021 roku do 8 marca 2022 roku. W tym czasie poprowadził klub w 39 meczach i awansował z nim do eliminacji Ligi Konferencji Europy. Po serii słabszych występów został zwolniony ze stanowiska. Do Wrocławia wrócił w kwietniu tego roku.

Czytaj też:

Ekstraklasa sezon 2022/2023

>>> Więcej o Ekstraklasie <<< 

bg

Zobacz także

Zobacz także