more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Jacek Zieliński przedłużył kontrakt z Cracovią

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2023 16:41
Jacek Zieliński poprowadzi piłkarzy Cracovii w najbliższym sezonie ekstraklasy – poinformował krakowski klub. Umowa z 62-letnim trenerem została przedłużona o rok.
Jacek Zieliński
Jacek Zieliński Foto: PAP/Łukasz Gągulski

"Cieszymy się, że trener Zieliński zostaje z nami. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, żeby na koniec przyszłego sezonu uplasować się na jak najwyższej pozycji" - powiedział Stefan Majewski, wiceprezes Cracovii do spraw sportowych.

Komunikat o przedłużeniu kontraktu ze szkoleniowcem "Pasów" zakończyło medialne spekulacje nt. ewentualnej zmiany na ławce trenerskiej Cracovii. W roli następcy Zielińskiego dziennikarze widzieli m.in. Marka Papszuna, który niedawno poinformował o rozstaniu z Rakowem Częstochowa.

Zieliński po raz pierwszy prowadził Cracovię w latach 2015-17. Ponownie szkoleniowcem tego zespołu został 10 listopada 2021 roku, zastępując Michała Probierza. Miniony sezon krakowski zespół zakończył na siódmym miejscu.

62-letni trener poprowadził ekipę "Pasów" w 146 meczach - 55 z nich wygrał, 42 zremisował, a 49 przegrał. Raz udało mu się doprowadzić Cracovię do gry w europejskich pucharach, ale tam już w 1. rundzie przegrał dwumecz z macedońską Shjendiją.

"Pasy" przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 22 czerwca.

Czytaj też:

Ekstraklasa sezon 2022/2023

>>> Więcej o Ekstraklasie <<< 

bg

Zobacz także

Zobacz także