more_horiz
Wiadomości

Serie A: rewolucja w AC Milan. Dyrektorzy odchodzą, legenda żegna się z klubem

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2023 11:42
Włoskie media zgodnie informują, że amerykański właściciel AC Milan AC Milan zdecydował o zwolnieniu dwóch niezwykle ważnych działaczy "Rossonerich": dyrektora technicznego Paolo Maldiniego, przed laty wybitnego piłkarza mediolańskiego klubu, oraz dyrektora sportowego Frederica Massary.
Paolo Maldini jest jedną z największych legend AC Milan
Paolo Maldini jest jedną z największych legend AC Milan Foto: Forum/Reuters/ JENNIFER LORENZINI
  • Właściciel Milanu miał być niezadowolony z gry drużyny wiosną oraz z nieudanych transferów
  • Kibiców może smucić zwłaszcza odejście Maldiniego, który jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii klubu

Rok temu AC Milan okazał się najlepszy w rozgrywkach Serie A. Było to pierwsze scudetto "Rossonerich" od jedenastu lat. Kolejny sezon w lidze nie był tak udany, ale podopieczni Stefano Piolego zdołali awansować do półfinału Ligi Mistrzów. Zajęli też czwarte miejsce we włoskiej ekstraklasie, co oznacza, iż wezmą udział w kolejnym sezonie najważniejszych europejskich rozgrywek klubowych.

Właściciel Milanu niezadowolony

Włoskie media zgodnie jednak informują, że Gerry Cardinale miał być niezadowolony zwłaszcza z rundy wiosennej w wykonaniu piłkarzy z czerwonej części Mediolanu oraz ubiegłorocznych transferów. "La Gazzetta dello Sport" pisze nawet o rewolucji w AC Milan.

Rewolucja ma oznaczać pożegnanie z dwoma czołowymi działaczami. W poniedziałek Gerry Cardinale, szef funduszu RedBird Capital będącego właścicielem klubu, miał spotkać się z dyrektorem technicznym Paolo Maldinim oraz dyrektorem sportowym Frederickiem Massarą.

Obaj mieli wcześniej nalegać, by właściciele klubu przeznaczyli większe środki na transfery. Media informowały bowiem, iż działacze latem będą mogli wydać 50 milionów euro plus środki otrzymane ze sprzedaży obecnych piłkarzy. W porównaniu z innymi potentatami, ta kwota nie powala na kolana.

Rewolucja w AC Milan. Dyrektorzy odchodzą

Panowie jednak nie doszli do porozumienia, a Maldini i Massara mają odejść z klubu. Co ciekawe, według "LGdS", ich stanowiska nie zostaną obsadzone, a ich obowiązki przejmą inni działacze. Za transfery ma teraz odpowiadać dyrektor zarządzający "Rossonerich" Giorgio Furlani.

Kibiców słynnego włoskiego klubu martwić może zwłaszcza odejście Paolo Maldiniego. Były znakomity obrońca spędził w klubie z San Siro całą zawodową karierę i jest uważany za jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii klubu. Wygląda jednak na to, że 55-latek będzie musiał pożegnać się z ukochanym Milanem.

Czytaj także:

/empe

Zobacz także

Zobacz także