more_horiz
Wiadomości

Kadrowicze nie przyjechali na wakacje, praca wrze. Tomasz Kędziora: to mnie zmotywowało

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2023 15:21
Kilkunastu piłkarzy bierze udział w treningach zorganizowanych przez selekcjonera reprezentacji Polski Fernando Santosa. Zgrupowanie kadry oficjalnie rozpocznie się 12 czerwca, ale portugalski szkoleniowiec chciał już wcześniej popracować z zawodnikami. - To nie jest tak, że mamy wakacje. Każdy pracuje - powiedział prawy obrońca Tomasz Kędziora, który właśnie dowiedział się, gdzie będzie grał w przyszłym sezonie.  
Tomasz Kędziora wraca do reprezentacji Polski po 1,5-rocznej przerwie
Tomasz Kędziora wraca do reprezentacji Polski po 1,5-rocznej przerwie Foto: Forum/Zuma Press/Mikolaj Barbanell
  • Tomasz Kędziora po raz pierwszy ma okazję trenować pod okiem Fernando Santosa
  • Piłkarz, który ostatnie miesiące spędził na wypożyczeniu w PAOK Saloniki, nie grał w reprezentacji Polski od 1,5 roku

Jednym z powołanych graczy jest Tomasz Kędziora, który ostatni występ w klubie zaliczył dwa tygodnie temu. Był to finał Pucharu Grecji, przegrany przez jego PAOK Saloniki 0:2 z AEK Ateny.

Kędziora zdradził, co zachęciło go, by już tydzień wcześniej być do dyspozycji selekcjonera.

- Zmotywowało mnie to, że mogę lepiej przygotować się do treningów z całą reprezentacją, gdyż trochę wcześniej skończyłem ten sezon. Skorzystałem więc z okazji, że mogę potrenować - przyznał prawy obrońca. - To nie jest tak, że mamy wakacje. Każdy pracuje, przygotowuje się do poniedziałku, kiedy zaczniemy zgrupowanie z całą grupą - dodał piłkarz.


Posłuchaj
00:20 Kędziora.mp3 Kędziora zdradził, co zachęciło go, by już tydzień wcześniej być do dyspozycji selekcjonera. (IAR)

 

Tomasz Kędziora znowu w kadrze

Tomasz Kędziora po raz pierwszy otrzymał powołanie do reprezentacji Polski w czerwcu 2015 roku za kadencji Adama Nawałki, jednak ostatni mecz w Biało-Czerwonych barwach rozegrał półtora roku temu, gdy selekcjonerem był Paulo Sousa. Teraz po raz pierwszy może popracować z Fernando Santosem.

- Lata lecą, trochę już tu jestem. Dobrze się z tym czuję, bo grałem, nie miałem większych kontuzji i mam dużo doświadczenia - zauważył.


Posłuchaj
00:18 Kędziora 2.mp3 Tomasz Kędziora po raz pierwszy ma okazję trenować z Fernando Santosem (IAR)

 

Prawy defensor ma za sobą bardzo trudny sezon. Od 2017 roku jest zawodnikiem Dynama Kijów, w którym grał także po wybuchu wojny na Ukrainie. Dopiero w styczniu przeniósł się na wypożyczenie do PAOK-u Saloniki.

- Jeden z najtrudniejszych dla mnie sezonów, zwłaszcza pod względem psychicznym. Ciężko było grać, gdy w kraju trwa wojna. Graliśmy bez kibiców, a mecze przerywano, gdy było zagrożenie ataków. Dlatego zimą zdecydowałem, że muszę zmienić otoczenie, by myśleć tylko o piłce - wyjaśnił zawodnik, który o tym, że będzie musiał wrócić na Ukrainę dowiedział się z mediów społecznościowych.

PAOK poinformował bowiem, że jego wypożyczenie dobiegło końca

Tomasz Kędziora do Dynama Kijów, z którym obowiązuje go kontrakt do 30 czerwca 2024 roku, wróci pod koniec czerwca. 

Posłuchaj
00:17 Kędziora 3.mp3 Prawy obrońca ma za sobą bardzo trudny sezon (IAR)

 

Główne zgrupowanie w poniedziałek

Treningi piłkarzy potrwają do piątku. W przyszły poniedziałek już oficjalnie rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski.

16 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie Polacy podejmą w towarzyskim starciu Niemców - początek spotkania o godzinie 20.45. Cztery dni później zagrają w Kiszyniowie z drużyną Mołdawii w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy (mecz o 20.45).

Czytaj też:

PolskieRadio24.pl

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

/ IAR

Zobacz także

Zobacz także