more_horiz
Wiadomości

UEFA ukarała znany klub. Beitar Jerozolima wykluczony z europejskich pucharów!

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2023 17:40
Decyzją UEFA Beitar Jerozolima został wykluczony z europejskich pucharów w sezonie 2023/2024. Ma to związek z zamieszaniem spowodowanym przez kibiców po finale Pucharu Izraela.
UEFA wykluczyła Beitar Jerozolima z europejskich pucharów w sezonie 20232024
UEFA wykluczyła Beitar Jerozolima z europejskich pucharów w sezonie 2023/2024Foto: FORUM/RONEN ZVULUN/Reuters

Krajowy finał odbył się 23 maja br., a Beitar pokonał w decydującym meczu Maccabi Netanja 3:0. Jeszcze w trakcie meczu kibice zespołu z Jerozolimy przerywali rywalizację. Zaraz po ostatnim gwizdku sędziego fani Beitaru wtargnęli na murawę, powodując duże zamieszenie, którego organizatorzy nie byli w stanie opanować.

UEFA: Beitar Jerozolima wykluczony z europejskich pucharów sezonie 2023/2024

Ostatecznie odwołano ceremonię wręczenia medali i pucharu. W trybie awaryjnym ewakuowany również prezydenta Izraela - Jicchaka Herzoga. Z tego powodu UEFA postanowiła przeanalizować sprawę i żeby podobne incydenty nie miały miejsca, wykluczyła Beitar Jerozolima z europejskich pucharów w sezonie 2023/2024. Dodatkowo federacja ukarała klub grzywną w wysokości 18 tys. dolarów.

W przypadku, gdyby sytuacja się powtórzyła, zespół ze stolicy Izraela zostanie wyrzucony z krajowego pucharu oraz będzie miał odjęte trzy punkty na starcie Ligat ha’Al.


Czytaj też
:

red


Zobacz także

Zobacz także