LN siatkarzy: zwycięstwa Bułgarii i Serbii. Polacy wciąż liderami tabeli

2023-06-08, 19:45

Mecz Bułgaria - Słowenia. Foto: VNL

Bułgaria wygrała ze Słowenią 3:0, Serbia z Chinami również w trzech setach, a Polska pokonała Iran 3:2 trzeciego dnia rywalizacji w siatkarskiej Lidze Narodów w Nagoi. Z kolei w Ottawie Holandia wygrała z Kubą 3:0.

Biało-Czerwoni odnieśli drugie zwycięstwo i prowadzą w tabeli rozgrywek.

Zarówno w spotkaniu Słowenii z Bułgarią, jak i Serbii z Chinami najbardziej wyrównany były pierwsze sety, które kończyły się walką na przewagi. Ostatecznie jednak Bułgarzy i Serbowie zakończyli mecze w trzech odsłonach.

Blisko zwycięstwa byli także Irańczycy, którzy prowadzili z Polakami już 2:0. Biało-Czerwoni zdołali odwrócić losy tego starcia i pozostają niepokonani.

W turnieju rozgrywanym równolegle w Ottawie Holandia wygrała z Kubą 3:0. W nocy z czwartku na piątek czasu polskiego rozegrane zostaną mecze Włochów z USA oraz Argentyny z Brazylią.

Format rozgrywek pozostał taki sam, jak w zeszłym roku - każda z 16 rywalizujących w Lidze Narodów ekip wystąpi w trzech turniejach, w każdym czekają ją cztery mecze.

Siedem najlepszych drużyn po fazie zasadniczej, a także Polska jako gospodarz niezależnie od uzyskanych wyników, wystąpi w turnieju finałowym, który odbędzie się w Gdańsku (19-23 lipca). Tytułu bronią Francuzi.