more_horiz
Wiadomości

80. Tour de Pologne: samochód Polskiego Radia na czele peletonu. "Informujemy kibiców"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2023 09:52
Polskie Radio jest jedynym radiowym partnerem medialnym 80. edycji Tour de Pologne. Na czele peletonu przez niemal cały wyścig jedzie nasz radiowy samochód, który przy okazji piątego etapu z Pszczyny do Bielska-Białej odwiedziła redakcja portalu PolskieRadio24.pl. 
Samochód Polskiego Radia jedzie na czele peletonu 80. Tour de Pologne
Samochód Polskiego Radia jedzie na czele peletonu 80. Tour de Pologne Foto: Polskie Radio/PAP/Zbigniew Meissner

Polskie Radio to jedyny radiowy patron medialny 80. edycji Tour de Pologne. Na naszych antenach pojawią się transmisje z wyścigu. W ramach współpracy organizatorów wyścigu i Polskiego Radia powstanie również seria podcastów o historii kolarstwa w Polsce, zapraszamy też na stronę PolskieRadio24.pl - jest tam serwis specjalny Tour de Pologne 2023.

Specjalny samochód Polskiego Radia przemierza trasę 80. edycji Tour de Pologne. Zawsze na czele peletonu, z bezpieczną przewagą nad kolarzami. 

Polskie Radio na czele peletonu Tour de Pologne

Kierowcą auta jest były znakomity kolarz Zbigniew Piątek, któremu towarzyszy spiker Tomasz Więcek. Ten drugi często na trasie używa megafonu, by zaprosić kibiców od słuchania relacji z wyścigu na antenach Polskiego Radia. 

- Wszędzie, gdzie na trasie są kibice, mówimy do nich - wyjaśnił Tomasz Więcek. - Naszą rolą jest mówić kibicom, że wyścig nadjeżdża, ale też tłumaczyć, co dzieje się na trasie, bo nie każdy kibic ma możliwość śledzenia transmisji - dodał. 

W naszym samochodzie wiedzą wszystko. "Przekazujemy to ludziom"

Radiowy samochód jest doskonale poinformowany. - Mamy transmisję telewizyjną, zawsze mamy włączone Polskie Radio oraz radio wyścigu, więc tylko jak są jakieś ucieczki, to wiemy wszystko pierwsi i przekazujemy ludziom na trasie - powiedział spiker naszego samochodu. 

Jak wytłumaczył Zbigniew Piątek, auto nie ma wskazanej prędkości, jaką musi się poruszać. 

- Nie ma wskazanej prędkości, po prostu musimy zachowywać bezpieczną odległość przed kolarzami. Jedziemy 10,15, a nawet 20 minut przed startem i wiemy jaką odległość zachować dzięki radiu wyścigu - wyjaśnił zwycięzca Tour de Pologne z 1987 roku.

Kiedy auto musi przyspieszyć? Który etap jest jedynym, na którym samochód Polskiego Radia nie mógł się pojawić? Jakie transparenty wywieszają kibice na trasie? Jak Zbigniew Piątek ocenia trasę Tour de Pologne? O tym wszystkim w dalszej części naszego materiału, do którego obejrzenia zachęcamy! 

Samochód Polskiego Radia na trasie Tour de Pologne: "Wszędzie gdzie są kibice, mówimy do nich"

Klasyfikacja Generalna Tour de Pologne 2023

Klasyfikacja Najlepszy Sprinter Tour de Pologne 2023

Klasyfikacja Najaktywniejszy Zawodnik Tour de Pologne 2023

Klasyfikacja Najlepszy Góral Tour de Pologne 2023

Trasa 80. Tour de Pologne:
1. etap: Poznań - Poznań (183,7 km)
2. etap: Leszno - Karpacz (202,9 km)
3. etap: Wałbrzych - Duszniki-Zdrój (163,3 km)
4. etap: Strzelin - Opole (198,6 km)
5. etap: Pszczyna - Bielsko-Biała (198,8 km)
6. etap: Katowice - Katowice (jazda indywidualna na czas, 16,6 km)
7. etap: Zabrze - Kraków (166,6 km)

<<< WIĘCEJ O TOUR DE POLOGNE 2023 >>>

Czytaj także:

Tour de Pologne 2023

Zobacz także

Zobacz także