more_horiz
Wiadomości

Tak się robi wyścig kolarski! Przeżyjmy jeszcze raz Tour de Pologne 2023

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2023 11:00
Czesław Lang i jego Lang Team myśli już o kolejnej edycji Tour de Pologne i zapewnia, że termin nie pokryje się z igrzyskami olimpijskimi w Paryżu, tymczasem specjalnie dla fanów kolarstwa pokazujemy materiał z  80. Tour de Pologne pod nazwą "przeżyjmy to jeszcze raz" - oj działo się, to był piękny czas, do którego warto wrócić.   
80. Tour de Pologne to piękny czas, do którego warto wrócić
80. Tour de Pologne to piękny czas, do którego warto wrócićFoto: Polskie Radio

Polskie Radio było jedynym radiowym patronem medialnym 80. edycji Tour de Pologne. Na naszych antenach pojawiły się transmisje z wyścigu. W ramach współpracy organizatorów wyścigu i Polskiego Radia powstała również seria podcastów o historii kolarstwa w Polsce, zapraszamy też na stronę PolskieRadio24.pl - jest tam serwis specjalny Tour de Pologne 2023.

Od startu do mety byliśmy obecni w karawanie kolarskiej - obserwowaliśmy kolarzy w peletonie i na premiach lotnych, a także tam, gdzie zawodnicy szykowali się do startu i gdzie odpoczywali.

Na trasie spotykaliśmy mistrzów kolarskich i fanów, lecieliśmy helikopterem, który przekazywał transmisję z wyścigu, sprawdzaliśmy co jedzą kolarze i jak wygląda ich kuchnia, gdzie odpoczywają i jak piorą swoje stroje. Przeżyliśmy z kolarzami oberwanie chmury, było trochę wpadek i śmiesznych sytuacji, a zatem .... przeżyjmy do jeszcze raz i odliczajmy miesiące do kolejnego wyścigu w Polsce.   

Przeżyjmy to jeszcze raz! 80. Tour de Pologne to piękny czas, do którego warto wrócić. Polskie Radio – jedyny radiowy patron medialny wyścigu – przygotowało specjalny film z podsumowaniem i kulisami tegorocznej edycji.  

80. Wyścig Tour de Pologne wygrał Słoweniec Matej Mohorić z grupy Bahrain - Victorious - CZYTAJ WIĘCEJ 

Co z Tour de Pologne w 2024 roku?

Choć Czesław Lang, dyrektor TdP przyznał, że nie ma jeszcze konkretnej trasy wyścigu, zadeklarował, że termin sportowego święta nie pokryje się z przyszłorocznymi igrzyskami olimpijskimi, które potrwają od 26 lipca do 11 sierpnia 2024 roku. Igrzyska olimpijskie w Paryżu - czytaj więcej

- Każdy z nas znalazł tu swoje miejsce. Zrobiliśmy wielką pracę z Polskim Radiem - na trasie było od 3 do 4 milionów ludzi. Wielkie narodowe święto! - podsumował Czesław Lang.

Posłuchaj
04:12 lang pr24.mp3 Czesław Lang podsumowuje 80. Tour de Pologne w rozmowie z Pawłem Majewskim (PR24)

*****

Specjalny samochód Polskiego Radia przemierzał trasę 80. edycji Tour de Pologne. Zawsze na czele peletonu, z bezpieczną przewagą nad kolarzami. 

Kiedy auto musi przyspieszyć? Który etap jest jedynym, na którym samochód Polskiego Radia nie mógł się pojawić? Jakie transparenty wywieszają kibice na trasie? Jak Zbigniew Piątek ocenia trasę Tour de Pologne? O tym wszystkim w naszym material wideo, do którego obejrzenia zachęcamy! 

Samochód Polskiego Radia na trasie Tour de Pologne: "Wszędzie gdzie są kibice, mówimy do nich"

Klasyfikacja Generalna Tour de Pologne 2023

Klasyfikacja Najlepszy Sprinter Tour de Pologne 2023

Klasyfikacja Najaktywniejszy Zawodnik Tour de Pologne 2023

Klasyfikacja Najlepszy Góral Tour de Pologne 2023

Trasa 80. Tour de Pologne:
1. etap: Poznań - Poznań (183,7 km)
2. etap: Leszno - Karpacz (202,9 km)
3. etap: Wałbrzych - Duszniki-Zdrój (163,3 km)
4. etap: Strzelin - Opole (198,6 km)
5. etap: Pszczyna - Bielsko-Biała (198,8 km)
6. etap: Katowice - Katowice (jazda indywidualna na czas, 16,6 km)
7. etap: Zabrze - Kraków (166,6 km)

<<< WIĘCEJ O TOUR DE POLOGNE 2023 >>>

Czytaj także:

Tour de Pologne 2023

Zobacz także

Zobacz także