more_horiz
Wiadomości

Michał Probierz przed trudnym wyborem. Trzech obrońców czy czterech?

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2023 12:10
Selekcjoner Michał Probierz w radiowej Jedynce podkreślił, że "chce wyjść na mecz na Wyspach Owczych i go wygrać". Nowy trener Biało-Czerwonych odpowiedział też na kilka "podchwytliwych pytań". Jak sobie z nimi poradził?  
Michał Probierz odpowiada na trudne pytania
Michał Probierz odpowiada na trudne pytania Foto: PR
  • Michał Probierz został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Decyzję o powierzeniu kadry byłemu trenerowi m.in. Jagiellonii Białystok i Cracovii poznaliśmy 20 września
  • Pierwsze mecze pod jego wodzą Polacy rozegrają 12 i 15 października, a naszymi przeciwnikami będą zespoły Wysp Owczych i Mołdawii
  • Oba mecze zostaną rozegrane w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Niemczech

Reprezentacja Polski po porażce z Albanią, zajmuje czwarte miejsce w grupie eliminacyjnej do ME i musi gonić pozostałe zespoły. Czy dla Michała Probierza jest to trudny moment na objęcie kadry?

- Jeśli nie byłby zły, to nie zwalnialiby trenera. W życiu trenerskim jest jeden taki dobry cytat, że jak zwalniają, to będą też zatrudniać… To taki moment, że podpisując umowę, człowiek wie, co go czeka, jakie ma zadanie i nastawienie, oraz wie, w jakiej sytuacji to robi. Dlatego nie mam zamiaru szukać usprawiedliwienia, tylko chcę po prostu wyjść na mecz na Wyspach Owczych i go wygrać - komentuje.


Posłuchaj
06:40 Jedynka/Przy muzyce o sporcie - 24.09.2023 Probierz Selekcjoner reprezentacji Polski w Programie 1. Michał Probierz o objęciu kadry i el. do Mistrzostw Europy: wiem, jakie mam zadanie (Jedynka/Przy muzyce o sporcie)

 

Michał Probierz kiedyś nie chciał być selekcjonerem

Michał Probierz przyznaje, że "bycie selekcjonerem w danym kraju na pewno jest istotne" i dąży się do tego, ale kiedyś… nie chciał być trenerem reprezentacji.

- Wydawało mi się, że praca selekcjonera nie jest dla mnie, tylko dla mnie jest codzienność i rozwój piłkarzy. Jednak po 20 latach ciągłej pracy człowiek doszedł do tego, że czasami jest to coś zupełnie innego. To jest nowe wyzwanie. Może właśnie to mnie tak zarajcowało - mówi nowy trener Biało-Czerwonych.

Selekcjoner wspomina: - Mając 23 lata, zrobiłem pierwszy kurs trenera, bo zrozumiałem, że nigdy nie będę wybitnym piłkarzem. Siedząc na ławce trenerskiej i oglądając mecze, mogłem już zacząć przyzwyczajać się do tego, jak siedzi się jako trener.

Selekcjoner: to już moja role, żeby wszystko dobrze funkcjonowało

Michał Probierz zamierza poprawić wyniki polskiej reprezentacji. - To już moja rola, żeby teraz to zrobić, scalić środowisko i żeby to wszystko funkcjonowało dobrze. Nie ma już sensu szukać tego, co było w przeszłości. Wczoraj już był nowy dzień, nowe słońce i nowe nadzieje czy nowy wiatr. Zrobimy wszystko, żeby ten powiew wiatru był optymistyczny - zapowiada.

- Najpierw musimy popatrzeć na tych zawodników. Nie ma co ukrywać, że jeszcze niedawno bardziej oglądałem młodzieżówkę (Michał Probierz był trenerem reprezentacji Polski do lat 21 - red.) niż pierwszą reprezentację, ale w głowie mamy jakiś pomysł. Zrobimy tak, żeby było dobrze - dodaje.

Trudne pytania do Michała Probierza

Podczas wywiadu Filip Jastrzębski przeprowadził z selekcjonerem sondę. Trener błyskawicznie musiał podejmować trudne decyzje. 

Sprawdźcie, co wybrał selekcjoner reprezentacji Polski. A wśród pytań:
1:0 czy 4:3?
3-ka czy 4-ka obrońców?
Lewandowski czy Haaland?
Polskie góry czy Podlasie?

  

Czytaj także:

***


PolskieRadio24.pl PolskieRadio24.pl

Jedynka/DS/red/kier

Zobacz także

Zobacz także