more_horiz
Wiadomości

Krychowiak zrezygnował po rozmowie z Probierzem? Media: będzie oficjalne pożegnanie

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 16:43
Na rezygnację Grzegorza Krychowiaka z gry w reprezentacji Polski miała wpływ rozmowa z nowym selekcjonerem Michałem Probierzem - poinformował Tomasz Włodarczyk. 
Grzegorz Krychowiak nie znalazł uznania w oczach Michała Probierza
Grzegorz Krychowiak nie znalazł uznania w oczach Michała Probierza Foto: PAP, PR24
  • Grzegorz Krychowiak ma 33-lata. W pierwszej reprezentacji Polski zadebiutował 14 grudnia 2008 roku w towarzyskim meczu przeciwko Serbii. Nie zagrał na Euro 2012. Były pomocnik m.in. Sevilli na pierwszy duży turniej pojechał dopiero cztery lata później. Z reprezentacją dotarł do ćwierćfinału Euro 2016.

  • Zagrał także na mistrzostwach świata w Rosji w 2018 roku, gdzie strzelił gola w przegranym przez Polskę meczu z Senegalem 1:2. Podopieczni Adama Nawałki nie wyszli wówczas z grupy.

  • Do tego Krychowiak wystąpił na Euro 2020 oraz na ubiegłorocznym mundialu w Katarze. W stu występach Krychowiak zdobył pięć bramek.

Probierz skłonił do rezygnacji?

Grzegorz Krychowiak zdecydował, że już nie zagra w reprezentacji Polski. "W dniu dzisiejszym rezygnuję z występów w Reprezentacji Polski" - napisał w mediach społecznościowych.

Od kilku dni nowym selekcjonerem reprezentacji polski jest Michał Probierz. Pierwszy mecz pod wodzą Probierza reprezentacja rozegra już za niespełna miesiąc. Podczas październikowego zgrupowania Polacy na wyjeździe zmierzą się z Wyspami Owczymi (12 października) i trzy dni później u siebie z Mołdawią. Biało-Czerwoni zakończą eliminacje domowym spotkaniem z Czechami (17 listopada).

Zgrupowanie rozpocznie się 9 października. To oznacza, że wstępne powołania na te spotkania od nowego selekcjonera powinny trafić do klubów do 24 września. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki, Probierz zadzwonił do Krychowiaka i przekazał mu, że nadszedł czas na rozstanie.

- Michał Probierz nie umieścił Grzegorza Krychowiaka na szerokiej liście powołanych na najbliższe zgrupowanie. Selekcjoner zadzwonił do 33-latka. Panowie porozmawiali na temat sytuacji stąd dzisiejsze pożegnanie „Krychy” - napisał dziennikarz.

- Rozmawiałem z Grzegorzem kilka dni temu. Bardzo go szanuję i gratuluję mu stu meczów w reprezentacji. To jego decyzja i ja ją szanuję. Podjął ją po przemyśleniach i jest to temat zakończony - powiedział selekcjoner.

Co z pożegnaniem?

Czy Grzegorz Krychowiak doczeka się oficjalnego pożegnania z narodową kadrą? 100-krotny reprezentant Polski może dostać taką szansę jeszcze w tym roku.

- Kilka dni temu Michał Probierz zadzwonił do Grzegorza Krychowiaka. Dziś Krycha rozmawiał z Łukaszem Wachowskim o decyzji w sprawie rezygnacji z gry w kadrze. PZPN pracuje nad zorganizowaniem pożegnania dla Krychy, być może będzie to towarzyski mecz z Łotwą - napisał Mateusz Ligęza z Radia Zet.

Ostatnim meczem Krychowiaka w reprezentacji było wyjazdowe starcie z Albanią w ramach eliminacji Euro 2024 - 10 września w Tiranie Biało-Czerwoni przegrali 0:2. To był setny występ Krychowiaka w koszulce z orłem na piersi. Został wtedy szóstym polskim piłkarzem, który osiągnął tę granicę.

Kilka dni wcześniej wystąpił w spotkaniu z Wyspami Owczymi na PGE Narodowym. To był powrót do kadry po niemal roku przerwy.

Obecnie Grzegorz Krychowiak jest zawodnikiem saudyjskiego Abha Club. 

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także