Premier League. Trwa wyścig o mistrzostwo. Manchester City i Arsenal z kompletem punktów

2024-04-28, 20:30

Manchester City nie odpuszcza w walce o mistrzostwo Anglii. Foto: PAP/EPA/TIM KEETON

Manchesteru City wygrał wyjazdowy mecz z Nottingham Forest 2:0 w meczu 35. kolejki angielskiej Premier League. W tabeli obrońcy tytułu zajmują drugie miejsce, a ich strata do prowadzącego Arsenalu Londyn wynosi tylko punkt. "The Citizens" mają też rozegrany o jeden mecz mniej.

Bramki zdobyli Josko Gvardiol w 32. minucie i w 71. Erling Haaland, który z dorobkiem 21 goli prowadzi w klasyfikacji strzelcow.

Wcześniej w niedzielę Arsenal wygrał na wyjeździe z Tottenhamem Hotspur 3:2. Goście mieli świetną pierwszą połowę, po której prowadzili 3:0. Najpierw samobójcze trafienie zanotował Pierre-Emile Hojbjerg, a następnie na listę strzelców wpisali się Bukayo Saka i Kai Havertz.

W 64. minucie błąd bramkarza Arsenalu wykorzystał Cristian Romero, a w 87. z rzutu karnego trafił Heung-Min Son.

Broniący barw "Kanonierów" Jakub Kiwior zaczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisko wszedł dopiero w 89. minucie.