WTA Rzym. Kuriozalne sceny na korcie. Mecz rywalki Świątek przerwany [WIDEO]

2024-05-13, 12:49

Mecz Cirstei z Keys natychmiast przerwano. Foto: PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Do kuriozalnych scen doszło podczas meczu 1/8 finału turnieju rangi WTA 1000 w Rzymie. Spotkanie, w którym grały Sorana Cirstea i Madison Keys, zostało przerwane z powodu wtargnięcia na kort nieproszonego gościa.

Pierwszą partię pewnie wygrała Madison Keys (6:2). W drugiej amerykańska tenisistka prowadziła z przewagą przełamania, jednak w piątym gemie spotkanie zostało przerwane.

Na kort wtargnął aktywista, który w kilku miejscach rozsypał biały proszek, uniemożliwiając dalszą grę. Spotkanie natychmiast przerwano, a służby wyprowadziły mężczyznę z terenu obiektu.

Zawodniczki zeszły do szatni, a sędzia Miriam Bley przekazała, że mecz zostanie wkrótce wznowiony. Zawodniczki wróciły do gry o godzinie 12.40. Keys nie straciła rytmu, zwyciężyła 6:1 i przypieczętowała awans do ćwierćfinału.

Amerykanka może zmierzyć się z Igą Świątek. Polka musi najpierw pokonać doświadczoną Angelique Kerber. Spotkanie Polki zostanie rozegrane na korcie głównym po zakończeniu meczu Cameron Norrie - Stefanos Tsitsipas.