Premiera książki - „Służąc rządom dobrego prawa”.

Książka „Służąc rządom dobrego prawa” zawiera serię wywiadów z profesorem Andrzejem Rzeplińskim, prezesem Trybunału Konstytucyjnego, z których wyłania się obraz dochodzenia Polski do standardu państwa prawa i demokracji widziany z perspektywy świadka, a zarazem współautora tych zdarzeń.

2015-06-25, 19:55

Premiera książki - „Służąc rządom dobrego prawa”.
Krzysztof Sobczak z Wydawnictwa Wolters Kluwer. Foto: Polskie Radio

Posłuchaj

Książka „Służąc rządom dobrego prawa” zawiera serię wywiadów z profesorem Andrzejem Rzeplińskim, prezesem Trybunału Konstytucyjnego, z których wyłania się obraz dochodzenia Polski do standardu państwa prawa i demokracji , mówi redaktor Krzysztof Sobczak z Wydawnictwa Wolters Kluwer wydawcy książki./Arkadiusz Ekiert, Polskie Radio/.
+
Dodaj do playlisty

Z prezesem Trybunału Konstytucyjnego rozmawiał redaktor Krzysztof Sobczak z Wydawnictwa Wolters Kluwer wydawcy książki.

 - „Służąc rządom dobrego prawa” to już trzecia książka z tej serii. Wcześniej rozmawiałem z profesor Ewą Łętowską, profesorem Andrzejem Zollem, teraz przyszła pora na profesora Andrzeja Rzeplińskiego. Przygotowuję się do następnej już książki, ale bohatera nie chce jeszcze zdradzać – mówi portalowi gospodarka.polskieradio.pl redaktor Krzysztof Sobczak.

Każda książka z tej serii jest zbiorem wielogodzinnych spotkań, rozmów i wywiadów przeprowadzonych przez redaktora Sobczaka.

REKLAMA

 - To nie jest typowy wywiad rzeka. Za każdym razem rozmawiałem na jakiś konkretny temat. Na przykład czy mamy dobrą konstytucję i czy udałoby się zrobić lepszą. Od razu odpowiadam, że zdaniem profesora Andrzeja Rzeplińskiego, który jest patriotą konstytucji, widzi w niej pewne wady, ale przestrzega – nie spieszmy się za bardzo z jej zmianą, bo dzisiaj lepszej nie stworzymy – mówi redaktor Sobczak.

Profesor Andrzej Rzepliński wskazuje i poddaje wnikliwej ocenie zjawiska wpływające na kształt demokracji i praworządności w Polsce. W prezentowanych rozmowach poruszane są takie ważne współczesne tematy, jak: gwarancje ochrony praw człowieka na świecie, legalizacja związków partnerskich, wpływ lustracji na demokrację w Polsce, szanse i zagrożenia związane z rozwojem techniki informatycznej.

Jak podkreśla redaktor Sobczak, książka będzie ciekawą lekturą nie tylko dla prawników, lecz także dla wszystkich zainteresowanych procesami zachodzącymi w prawie i ich wpływem na praworządność w Polsce.

Arkadiusz Ekiert

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej