TVP dla dzieci
Telewizja Polska uruchomiła nowy kanał w naziemnej telewizji cyfrowej. W ofercie TVP ABC znajdują się bezpieczne, wartościowe i edukacyjne filmy, seriale i programy dla najmłodszych widzów.
2014-02-25, 17:38
Posłuchaj
TVP ABC to jedyny kanał skierowany do dzieci dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej. To poważna konkurencja dla komercyjnych stacji - poza zagranicznymi filmami i serialami animowanymi w ramówce znajduje się ponad 50 proc. programów własnych, z których dzieci będą mogły dowiedzieć się, na przykład, jak działa poczta, co robi szewc albo dlaczego obchodzimy Dzień Flagi.
- Nasza oferta jest zbudowana na niezwykłych zasobach Telewizji Polskiej gromadzonych przez lata, na naszych archiwach. Te programy się nie zestarzały, niosą za sobą wartości i sposób realizacji, który dla dzisiejszego dziecka może być bardzo atrakcyjny – powiedziała w PR24 Małgorzata Mierzejewska-Wawryków, szefowa TVP ABC.
Bezpieczna oferta
W TVP ABC dzieci będą mogły obejrzeć kultowe programy i seriale, na których wychowały się całe pokolenia Polaków, takie jak „Mama i ja”, „Domowe przedszkole”, „Budzik”, „Babcia Róża i Gryzelka”, „Przygody Bolka i Lolka”, „Miś Uszatek”, „Kot Filemon”, „Smurfy” czy „Tabaluga”.
- Chcemy być, przede wszystkim, stacją godną zaufania. Pojmujemy edukację jako zabawę i w każdym naszym programie uczymy bawiąc. Naszym celem jest zbudowanie unikatowej, edukacyjnej, mądrej, bezpiecznej oferty, do której rodzice będą zachęcali swoje dzieci. Chcemy rozwijać wyobraźnię dzieci i ich potencjał – podkreślała Małgorzata Mierzejewska-Wawryków, Gość PR24.
REKLAMA
Porady dla rodziców
W przyszłości TVP ABC uruchomi także wieczorne pasmo dla rodziców. Poza poradami wychowawczymi, w programie pojawią się informacje dotyczące, między innymi, wartościowych lektur oraz premier kinowych dla dzieci.
- Mimo ogromu prasy poradnikowej rodzice czują się zagubieni. Nie maja takiego miejsca, do którego mieliby pełne zaufanie, z którego mogliby spokojnie czerpać porady w materii zdrowotnej, psychologicznej, wychowawczej. Chcemy pomagać rodzicom w procesie wychowania – powiedziała Małgorzata Mierzejewska-Wawryków.
REKLAMA
PR24 / Anna Mikołajewska
REKLAMA