Poczta Polska stawia na usługi cyfrowe
Już ponad milion 300 tysięcy faktur zostało wysłanych za pośrednictwem specjalnego portalu do obsługi korespondencji PGE Obrót S.A. – jednego z największych dostawców prądu w Polsce. System bazuje na rozwiązaniach platformy Envelo należącej do Grupy Poczty Polskiej.
2014-08-11, 18:31
Posłuchaj
Może on obsłużyć nawet 160 tysięcy przesyłek dziennie – mówi portalowi gospodarka.polskieradio.pl Grzegorz Świdwiński, prezes zarządu spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, operatora Envelo. Rozwój usług w zakresie korespondencji masowej to jeden z głównych obszarów strategii Envelo na najbliższe lata.
Envelo, platforma innowacyjnych e-usług pocztowych należąca do Grupy Poczty Polskiej, zbudowało specjalny portal dla PGE Obrót SA. Jest on wyposażony w unikalną w skali polskiego rynku możliwość zarządzania pojedynczą przesyłką.
- Obsługa tak dużego podmiotu jak PGE Obrót SA, polega na tym, że obejmuje ona cały proces przygotowania przesyłek i korespondencji. Od właściwie samych elektronicznych danych poprzez ich przetworzenie i wytworzenie obrazu, nałożenie loga PGE, później wydruk, kopertowanie, czasem insertowanie, dostarczenie do klienta końcowego i obsługa korespondencji zwrotnej – mówi prezes Grzegorz Świdwiński.
REKLAMA
Od momentu jego wdrożenia, 1 lipca 2014 r., wygenerowano i wysłano już ponad milion 300 tysięcy faktur. Docelowo otrzymywać je będzie około 5 milionów odbiorców prądu. Dystrybucją i doręczaniem korespondencji nadawanej z Envelo zajmuje się Poczta Polska.
- To, co jest unikalne w tym systemie to możliwość zarządzania przesyłką. PGE ma możliwość obserwowanie milionów przesyłek. Może też sterować każdą przesyłką – wyjaśnia prezes Świdwiński.
Platforma Envelo oferuje usługi zarówno dla małych i średnich, jak i dużych firm, czego przykładem jest PGE Obrót S.A.
- Dedykowana biznesowi Neofaktura umożliwia wysłanie za pośrednictwem Envelo wszystkich faktur, zarówno elektronicznych, jak i papierowych, do wielu odbiorców jednocześnie. Te, które mają być doręczone w formie elektronicznej, trafiają do specjalnej skrzynki na Envelo – Neorachunki. Tradycyjne są zaś automatycznie drukowane i kopertowane, a następnie dostarczane przez listonosza. Ponadto platforma Envelo zapewnia długotrwałą archiwizację dokumentów na serwerach w Polsce – tłumaczy prezes Grzegorz Świdwiński.
REKLAMA
Przez Internet można też skorzystać z wielu innych e-usług pocztowych - kupić neoznaczki, czyli znaczki do samodzielnego wydruku, a także wysłać neokartkę czy neolist. Envelo to także aplikacja mobilna na Androida, iOS i Windows Phone, dzięki której można wysłać neokartkę, a także skorzystać z tradycyjnych usług pocztowych takich jak śledzenie przesyłki.
Arkadiusz Ekiert
REKLAMA