Problemy energetyczne Warmii i Mazur

Przegląd informacji z regionu: energetyczne problemy mazurskich inwestorów, długoletnie umowy rolników z zagranicznymi odbiorcami, 70-ta rocznica upadku Powstania Warszawskiego, walka Koszalinian o prawa uchodźców, akcja społeczna: „Podziel się posiłkiem”. To główne tematy Magazynu samorządowego.

2014-10-03, 13:52

Problemy energetyczne Warmii i Mazur

Posłuchaj

03.10.14 Maria Sokol : „Inwestorzy z powodów niemożliwości przyłączenia się do energetyki stracili możliwość z skorzystania z dotacji unijnych (…)”
+
Dodaj do playlisty

Województwo warmińsko-mazurskie nie jest samowystarczalne energetycznie – ponad 90 proc. pobieranej energii musi sprowadzać z zewnątrz. Firmy, które chcą budować na Warmii i Mazurach odnawialne źródła energii mają duże problemy z przyłączami energetycznymi. Z tego powodu na tych terenach nie zrealizowano kilku inwestycji energetycznych.

Rzeszowska spółdzielnia ogrodniczo-pszczelarska cieszy się z wielkich sukcesów eksportowych – ponad 3000 ton owoców miękkich zostało sprzedane do Holandii i Belgii. Partnerzy z Niderlandów deklarują długoletnią współpracę.

Europa nie może zamykać się na uchodźców – potrzebne są działania wielu krajów, żeby uniknąć ludzkich tragedii – apeluje organizacja Amnesty International w Koszalinie. W mieście tym są zbierane podpisy, by zostały wprowadzone nowe prawo w zakresie systemu ratownictwa na morzu, tworzenia bezpiecznych dróg Europy i zaprzestania współpracy z krajami, które notorycznie łamią prawa człowieka.

PR24/Dominika Dziurosz-Serafinowicz

Polecane

Wróć do strony głównej