Euro powraca. Polska zorganizuje mistrzostwa U-21 w 2017 roku
Polska zorganizuje mistrzostwa Europy do lat 21 w 2017 roku. UEFA ma oficjalnie ogłosić tę decyzję za dwa tygodnie - informuje "Przegląd Sportowy". Młodzi polscy piłkarze czekali na grę w tym turnieju ponad dwie dekady.
2015-01-09, 12:25
Reprezentacja Polski do lat 21 zagra w turnieju pierwszy raz od 23 lat.
"Przegląd Sportowy" donosi, że UEFA wcieli te decyzję w życie podczas najbliższego posiedzenia Komitetu Wykonawczego, który odbędzie się 26 i 27 stycznia w Nyonie.
Po Euro 2012 i finale Ligi Europy, który w tym roku odbędzie się w Warszawie (możliwe, że także na stadionie Legii zostanie rozegrany finału młodzieżowego Euro 2017), to kolejne duże wydarzenie, którego organizację zdecydowały się powierzyć Polsce władze europejskiej piłki.
- To efekt EURO 2012, które zostało uznane przez UEFA za jeden z najlepszych turniejów w historii. Dzięki temu wielka piłka coraz częściej będzie gościła w Polsce - mówi Michał Listkiewicz, były prezes PZPN.
REKLAMA
Informacji nie potwierdził jeszcze Zbigniew Boniek, który pozostawał w kontakcie z szefem UEFA, Michelem Platinim.
W dokumentach, które złożyła Polska podczas ubiegania się o organizację turnieju, są dwa warianty tego, w jaki sposób zostanie on przeprowadzony - ogólnopolski i regionalny. UEFA skłania się ku drugiej opcji, która zakłada mniejsze odległości między stadionami. Miałoby to ułatwić finalistom podróżowanie między obiektami.
W 2017 roku zmienić się ma formuła turnieju - w tym roku w Czechach kibice będą mogli zobaczyć jedynie 8 zespołów, na polskich mistrzostwach ma ich być już 12.
Kibice piłki nożnej dostaną okazję, by oglądać w akcji może nie gwiazdy światowego formatu, ale na pewno piłkarzy, którzy w przyszłości będą stanowić o sile dorosłych reprezentacji swoich krajów i wschodzące gwiazdy europejskiej piłki.
REKLAMA
Aktualnie mistrzami Starego Kontynentu do lat 21 są Hiszpanie.
Źródło: Foto Olimpik/x-news
ps
REKLAMA
REKLAMA