Magdalena Ogórek. Oto kandydatka SLD na prezydenta Polski

Jest zaszczycona rekomendacją i wierzy w swój sukces. Magdalena Ogórek zapewnia też, że chce być kandydatką na prezydenta całej lewicy, nie tylko SLD.

2015-01-09, 23:28

Magdalena Ogórek. Oto kandydatka SLD na prezydenta Polski

Magdalena Ogórek powiedziała dziennikarzom, że rozmowy na temat jej startu w wyborach prezydenckich trwały od miesiąca.
Zapewniła, że wierzy w sukces polskiej lewicy. - Wierzę, że w końcu będzie to kampania, strategia i wizja prezydentury czynnej, nie biernej - mówiła. Zapowiedziała, że swój przekaz będzie kierować do młodzieży i przedsiębiorców. Podkreślała też, że prezydent powinien korzystać z inicjatywy ustawodawczej. - W związku z tym ja też będę taką podejmowała. (...) Uważam, że należy polskie prawo napisać od nowa, w związku z tym także chcę powołać komisję kodyfikacyjną - zadeklarowała.
Na pytanie, czy ma odpowiednie kompetencje, by zarządzać sprawami kraju, odparła, że jej kandydaturę na prezydenta wysunęła partia, za którą stoi 2 mln Polaków. - W takim razie proszę sobie odpowiedzieć na pytanie, czy mam takie kompetencje - dodała.

(źródło: TVN24/x-news)

Magdalena Ogórek urodziła się w 1979. Jest doktorem nauk humanistycznych, historykiem Kościoła, komentatorką telewizyjną, w przeszłości była szefową gabinetu ówczesnego lidera SLD Grzegorza Napieralskiego. W 2011 roku bez powodzenia startowała w wyborach parlamentarnych z list SLD w Rybniku.
W latach 2012-2014 była konsultantem w Narodowym Banku Polskim. Wcześniej pracowała między innymi  w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji i Biurze Integracji Europejskiej. Ukończyła studia tematyczne w EIPA (European Institute of Public Administration) w Maastricht, studia podyplomowe na kierunku Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką książek: "Polscy templariusze - mity i rzeczywistość" i "Beginki i waldensi na Śląsku i Morawach do końca XIV w.". Była też komentatorką i prezenterką telewizyjną
Kandydata SLD na prezydenta nie udało się wyłonić na ostatnim posiedzeniu Rady Krajowej. Miller zaproponował wówczas kandydaturę Ryszarda Kalisza, jednak nie uzyskała ona akceptacji większości działaczy. Wcześniej w tym kontekście pojawiało się nazwisko Wojciecha Olejniczaka, który jednak postanowił nie brać udziału w tegorocznych wyborach.

REKLAMA

PAP/asop

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej