Wolontariat rodzinny lokalnie

Kto może poświęcić swój wolny czas innym? Ten, komu zależy na wspólnych przeżyciach i działaniu na rzecz środowiska, w którym żyje. Dokładnie taki ma być „Wolontariat Rodzinny - lokalnie”.

2015-03-08, 15:00

Wolontariat rodzinny lokalnie
mat. promocyjne. Foto: www.facebook.com/wolontariatrodzinny

Posłuchaj

08.03.15 Paweł Łukasiak: „Rodzina jest zgranym zespołem, dlatego razem potrafi wiele zrobić (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Właśnie ruszył nabór wniosków do programu Fundacji PZU realizowanego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

Program „Wolontariat Rodzinny – lokalnie” to odpowiedź na problem braku czasu spędzanego z rodziną w sposób wartościowy, a także na potrzeby społeczności, które pragną pozytywnej zmiany. W zeszłym roku program przyniósł 18 wspaniałych projektów, w których rodzice, dzieci, dziadkowie zmieniali swoje lokalne środowiska na lepsze.

Paweł Łukasiak, pomysłodawca Programu "Wolontariat Rodzinny” powiedział w Polskim Radiu 24, że rodzinni wolontariusze mają wiele zalet.

- Rodzina jest zgranym zespołem, dlatego razem potrafią wiele zrobić. Tym samym ich praca jest dobrze zorganizowana. W takiej sytuacji realizacja projektów m.in. budowa ścieżek rowerowych czy placów zabaw dla dzieci jest dużo łatwiejsza – powiedział Paweł Łukasik.

REKLAMA

Gość Polskiego Radia 24 Izabela Rakuć-Kochaniak, dyrektor Fundacji PZU dodała, że ten projekt daje wiele możliwości. W jej ocenie idea wolontariatu rodzinnego pokazuje, że istnieje możliwość łączenia życia zawodowego i rodzinnego.

- Uważam, że życia zawodowego i prywatnego nie wolno oddzielać. Dlatego wspólnie z Akademią Rozwoju Filantropii uznaliśmy, że warto przedstawić propozycje i projekty, które będą inspiracją dla całej rodziny. Przekonaliśmy się, że czasami wystarczą drobne inicjatywy i pomysły – wyjaśniła Izabela Rakuć-Kochaniak

Wnioski o dofinansowanie projektów kwotą do 7 tys. zł mogą składać lokalne organizacje społeczne i instytucje związane z pożytkiem publicznym. Nabór ruszył w poniedziałek, 2 marca i potrwa do końca miesiąca. Wszystkie niezbędne informacje czekają na stronie

Polskie Radio 24/op

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej