Dlaczego małe firmy polubiły leasing

Leasing wbrew obiegowej opinii to nie tylko samochody, to cała gospodarka. Znaczną jego część stanowią inwestycje w maszyny i urządzenia, które zwiększają konkurencyjność polskich firm.

2015-10-13, 18:59

Dlaczego małe firmy polubiły leasing
Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu, Wojciech Rybak. Foto: Polskie Radio

Posłuchaj

Dlaczego leasing jest tak chętnie wybierany przez małe firmy do finansowania inwestycji rozwojowych, mówi Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu, Wojciech Rybak./Błażej Prośniewski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
+
Dodaj do playlisty

̶  Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce korzystają dziś z leasingu jako produktu bardziej dostępnego, przyjaźniejszego, a przede wszystkim najkorzystniejszego finansowania zewnętrznego, które może służyć sfinansowaniu inwestycji rozwojowych - mówi Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu, Wojciech Rybak.

Z badań Leaseurope wynika, że istnieje kilkanaście powodów, dla których przedsiębiorcy wybierają leasing. Przede wszystkim wskazano przewagi cenowe nad innymi instrumentami finansowymi.

Kolejnymi zaletami są: możliwość zarządzania bieżącą płynnością firmy poprzez dużą elastyczność oferty leasingowej, która jest dostępna na rynku.

Ważne jest np. przeniesienie ryzyka związanego z własnością sprzętu, czy też jego wartością rynkową po okresie inwestycji.

REKLAMA

Błażej Prośniewski

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej