Intruz - fabularny debiut Magnusa von Horna

W audycji kulturalnej w Polskim Radiu 24 gościła Małgorzata Kostro z Gutek Film. Tematem rozmowy był film „Intruz” – obsypany nagrodami debiut fabularny szwedzkiego reżysera Magnusa von Horna.

2015-10-14, 12:43

Intruz - fabularny debiut Magnusa von Horna
Kadr z filmu. Na zdjęciu Ulrik Munther, odwtórca postaci Johna, głównego bohatera produkcji. . Foto: Materialy prasowe Gutek Film

Posłuchaj

14.10.15 Małgorzata Kostro: „Film jest historią outsidera, który próbuje wrócić do swojego środowiska i ułożyć sobie życie na nowo (…)”.
+
Dodaj do playlisty

„Intruz” to historia chłopaka, który po powrocie z zakładu poprawczego na nowo stara się ułożyć sobie życie. Obraz Magnusa von Horna został zauważony przez krytyków w Cannes, a na Festiwalu Filmowym w Gdyni szwedzki filmowiec otrzymał nagrody za reżyserię i scenariusz. Van Horn ma 32 lata i jest absolwentem Wydziału Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

– Akcja filmu dzieje się w Szwecji, ale jest to historia uniwersalna i równie dobrze może przytrafić się w każdym innym kraju. To opowieść o outsiderze, który próbuje wrócić do swojego środowiska i ułożyć sobie życie na nowo, co okazuje się bardzo trudne – mówiła Małgorzata Kostro.        

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/gm/mr

Polecane

Wróć do strony głównej