Światowy Zjazd Kapelanów Więziennych

Pojednać przestępcę z ofiarą. Możliwe? Zdaniem Piotra Wisełki, dyrektora Misji Więziennej Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce tak. Gość Kuriera Ekumenicznego mówił w Polskim Radiu 24, jak tego dokonać. Pomocny w tym jest Związek Kapelanów Więziennych.

2015-11-08, 09:18

Światowy Zjazd Kapelanów Więziennych
Praca kapelana polega przede wszystkim na próbie gruntownego nawrócenia więźnia. Foto: flickr/Funky64 (www.lucarossato.com)

Posłuchaj

08.11.15 Piotr Wisełka: „Staram się być dla więźniów kimś w rodzaju taty, osoby której mogą się zwierzyć, porozmawiać, pobyć (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Światowy Związek Kapelanów Więziennych ma charakter ekumeniczny, zrzesza kapelanów katolickich, prawosławnych i protestanckich. Co 5 lat organizuje światowe zloty służące wymianie doświadczeń i metod pracy ewangelizacyjnej z więźniami, który w tym roku odbył się w Sydney w Australii.

– Zwróciłem uwagę na panią kapelan ze Szwecji, która poruszyła temat projektu „Restoring Justice”. Nie chodzi tutaj o pojednanie przestępcy z ofiarą, a o metodę pracy kapelana z więźniem, służącą jego właściwej ocenie przestępstwa i gruntownemu nawróceniu. Tego w Polsce jeszcze nie ma – mówił w Polskim Radiu 24 pastor Wisełka, jedyny przedstawiciel Polski na zakończonym niedawno Światowym Zjeździe Kapelanów Więziennych w Sydney.

Pastor Piotr Wisełka posługuje na co dzień w areszcie śledczym w Poznaniu oraz więzieniu we Wronkach.

– Staram się być dla więźniów kimś w rodzaju taty, osoby której mogą się zwierzyć, porozmawiać, pobyć. Czytamy Biblię, zawierzam ich Bogu, jestem z nimi. Modlę się z nimi. I wtedy zaczyna się coś dziać. Boże Słowo zmienia ludzi – wyznaje pastor.

REKLAMA

Audycję prowadził Marcin Witan.

Polskie Radio 24/dds/pj

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej