Zasady odbierania pism z urzędu skarbowego

Nieodebranie pisma z urzędu skarbowego nie oznacza, że dokument wysłany przez fiskusa nie rodzi skutków prawnych. W Polskim Radiu 24 o zasadach dotyczących doręczeń listów z US mówił dr Mariusza Cieśla z Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

2016-04-15, 15:39

Zasady odbierania pism z urzędu skarbowego
Ordynacja podatkowa określa przypadki, w których następuje skuteczne doręczenie pisma - także w sytuacji gdy podatnik próbuje tego uniknąć/fot.flickr/Sharon Drummond

Posłuchaj

15.04.16 Dr Mariusz Cieśla o zasadach dot. doręczeń pism z urzędu skarbowego.
+
Dodaj do playlisty

Jak podkreślał na naszej antenie ekspert, ordynacja podatkowa określa sytuacje, w których następuje skuteczne doręczenie pisma – nawet w sytuacji, w której podatnik próbuje uniknąć odbioru dokumentu.

– Poczta Polska, dostarczając pismo - w momencie gdy nie zastaje adresata - pozostawia awizo. Przez dwa tygodnie musi też przechowywać niedostarczony list. Następnie pismo wraca do urzędu skarbowego z adnotacją „nie zastano adresata”. Wówczas US przyjmuje, że pismo zostało dostarczone w prawidłowy sposób – tłumaczył dr Mariusza Cieśla.

Gość Polskiego Radia 24 dodał, że „dostarczenie pisma w prawidłowy sposób” rodzi skutki prawne. – Oznacza to, że jeżeli pismem była decyzja, zaczyna biec termin jej uprawomocnienia się – wskazywał ekspert ds. podatkowych.

Więcej w całej rozmowie.

REKLAMA

Polskie Radio 24/mp


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej