Inwigilacja dziennikarzy. MON zapowiada kilka zawiadomień
Ministerstwo Obrony Narodowej chce zawiadomić prokuraturę w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego.
2016-05-16, 17:25
Chodzi o informacje zawarte w audycie przeprowadzonym w MON, z których wynika, że podczas rządów PO-PSL nielegalnie inwigilowano nawet 60 osób, w tym dziennikarzy prasowych i telewizyjnych.
Rzecznik ministerstwa Bartłomiej Misiewicz powiedział, że zawiadomienie do prokuratora generalnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry złożyło już kierownictwo SKW. MON chce samodzielnie złożyć takie zawiadomienia, ale na razie sprawę analizują w ministerstwie prawnicy. Zdaniem rzecznika w najbliższym czasie resort wyśle do prokuratury przynajmniej kilka zawiadomień o popełnieniu przestępstwa.
Bartłomiej Misiewicz powiedział, że zarzuty dotyczą ostatniego okresu, kiedy nadzorującym SKW ministrem obrony był Tomasz Siemoniak.
Powiązany Artykuł
"Gazeta Polska Codziennie": SKW inwigilowała dziennikarzy Strefy Wolnego Słowa
Szef MON Antoni Macierewicz mówił w zeszłym tygodniu, że Służba Kontrwywiadu Wojskowego bezprawnie i bezzasadnie inwigilowała za czasów poprzedniego rządu ponad 20 polityków znajdujących się w opozycji, w tym b. premiera Jana Olszewskiego, a także dziennikarzy i pracowników Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, biur poselskich i kancelarii adwokackich.
REKLAMA
Według informacji Gazety Polskiej Codziennie SKW inwigilowała też m.in. władze spółki i dziennikarzy Strefy Wolnego Słowa, a także przedsiębiorstwa z nią współpracujące. Według gazety, intensyfikacja działań służb wojskowych przybrała na sile po katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r., w trakcie kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego.
IAR/fc
REKLAMA