Minister Radziwiłł: od 1 lipca 2017 r. podwyżki w służbie zdrowia, będzie minimalne wynagrodzenie

Minister Radziwiłł przedstawił projekt ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w słuzbie zdrowia

2016-09-28, 14:56

Minister Radziwiłł: od 1 lipca 2017 r. podwyżki w służbie zdrowia, będzie minimalne wynagrodzenie
Po 1 lipca przyszłego roku najmniej zarabiający pracownicy służby zdrowia mogą liczyć na podwyżki. . Foto: Pixabay

Posłuchaj

Po 1 lipca przyszłego roku najmniej zarabiający pracownicy służby zdrowia mogą liczyć na podwyżki. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawił partnerom społecznym projekt ustawy o minimalnych wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych. Dokument będzie skierowany do konsultacji./IAR/.
+
Dodaj do playlisty

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawił partnerom społecznym projekt ustawy o minimalnych wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych. Dokument będzie skierowany do konsultacji.

Pierwsze podwyżki dla najmniej zarabiających w służbie zdrowia od połowy 2017 r.

Po 1 lipca przyszłego roku najmniej zarabiający pracownicy służby zdrowia mogą liczyć na podwyżki.

Minister Radziwiłł powiedział po spotkaniu Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia, że pierwsza transza zwiększonego wynagrodzenia powinna być zagwarantowana w połowie przyszłego roku, a nie jak zakładano poprzednio - w 2018. Szef resortu zdrowia podkreślił, że najważniejsze jest to, aby podnieść wynagrodzenie pracowników, którzy zarabiają najmniej.

O co walczą lekarze

REKLAMA

Źr. Dzień Dobry TVN/x-news

Strona społeczna zadowolona, ale ma uwagi

Przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność Maria Ochman powiedziała, że propozycje ministra Radziwiłła, to krok w dobrym kierunku.

Z kolei przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Lucyna Dargiewicz powiedziała, że ma uwagi do sposobu naliczania minimalnego wynagrodzenia w tej grupie zawodowej.

Na minimalne wynagrodzenia potrzeba 7 mld zł w ciągu 5 lat

Według ministra Konstantego Radziwiłła, wprowadzenie ustawy o minimalnych wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych będzie kosztowało blisko 7 miliardów złotych w ciągu pięciu lat.

REKLAMA

IAR, jk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej