Resocjalizacja osadzonych poprzez sztukę
10 kobiet osadzonych w Zakładzie Karnym w Nowej Hucie będzie mogło jako pierwsze skorzystać z programu resocjalizacji poprzez sztukę. Program zakłada, że osoby osadzone, które mają zgodę na opuszczanie zakładu karnego, w ramach projektu będą mogły zwiedzać różne wystawy i uczestniczyć w przygotowywanych specjalnie dla nich warsztatach. O projekcie mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Wacławek z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Krakowie.
2016-10-03, 20:25
Posłuchaj
Warsztaty prowadzone będą przez edukatorów z Muzeum Narodowego, a wspierać ich będą psycholog i więzienni wychowawcy. Pierwszą wystawą jaką obejrzą osadzone będzie „Maria Mater Misericordiae” z wizerunkami Matki Boskiej. W trakcie warsztatów rozmowa będzie dotyczyła tego, czym jest dzieło sztuki, macierzyństwo i relacja matki z dzieckiem.
- Chcemy wykorzystać sztukę, kulturę jako nośnik pewnych wartości, idei, które mają charakter ponadczasowy i uniwersalny do budowania przekazów – podkreślił Sławomir Wacławek. Dodał, że projekt jest szerszy i dotyczy 11 więzień w okręgu krakowskim.
- Projekt ten jest dla nas bardzo ważny z punktu widzenia wzbogacenia pewnej oferty skierowanej do osób pozbawionych wolności. To oferta o charakterze korekcyjnym, resocjalizacyjnym, którą realizujemy dzięki muzeum – zaznaczył Sławomir Wacławek.
Program realizowany jest wspólnie przez Muzeum Narodowe w Krakowie i Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie.
REKLAMA
Więcej w całej rozmowie.
Gospodarzem audycji była Maria Furdyna.
Polskie Radio 24/pr
__________________
REKLAMA
Data emisji: 03.10.16
Godzina emisji: 18:15
REKLAMA