"Małe ojczyzny". Skąd bierze się tożsamość lokalna?

Tożsamość lokalna w dużym stopniu wpływa na identyfikację mieszkańców z "małą ojczyzną". O seminarium "Kultura a historia lokalna" i działalności Domu Kultury Dorożkarnia w Warszawie mówił w Polskim Radiu 24 gość Rozmowy Kulturalnej kurator placówki Krzysztof Wilczyński.

2016-12-02, 12:07

"Małe ojczyzny". Skąd bierze się tożsamość lokalna?
Dom Kultury Dorożkarnia/fot.facebook.com/dorozkarnia/

Posłuchaj

02.12.16 Krzysztof Wilczyński o inicjatywie Domu Kultury Dorożkarnia
+
Dodaj do playlisty

– Poczucie tożsamości to konieczny warunek do zbudowania integracji ze środowiskiem lokalnym. Już 16 lat temu rozpoczęliśmy program "Korzenie Siekierek", który trwa do dziś. Zbieraliśmy historie mieszkańców dzielnicy, które następnie stały się inspiracją do powstania spektaklu teatralnego i wystaw fotograficznych – powiedział Krzysztof Wilczyński.

"Myśl lokalnie, działaj globalnie" – z takiego założenia wychodzą organizatorzy warszawskiego seminarium "Kultura a historia lokalna" w Pałacu Szustra (siedzibie Warszawskiego Towarzystw Muzycznego) 5 grudnia 2016 roku.

- Nasze seminarium adresujemy głównie do animatorów kultury Warszawy, ale będą obecni też pracownicy kultury z małych ośrodków spoza stolicy. Okazuje się, że temat wykorzystania historii lokalnej w budowaniu oferty kulturalnej jest istotny nie tylko dla warszawiaków – mówił Paweł Wilczyński, którego DK Dorożkarnia jest jednym ze współorganizatorów spotkania.

Zakończeniem seminarium będzie koncert folkloru warszawskiego "Syn ulicy", w wykonaniu Janka Młynarskiego.

REKLAMA

W programie była mowa też o wolontariacie w kulturze. Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu była Maja Kluczyńska

Polskie Radio 24/kk

Więcej Kultury w Polskim Radiu 24

REKLAMA

___________________ 

Data emisji: 02.12.2016

Godzina emisji: 11.45

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej