Chrześcijaństwo – najbardziej prześladowana religia świata
Sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie jest krytyczna: stanowią już tylko trzy procent ludności. Organizacje broniące praw prześladowanych obawiają się, że wkrótce skończy się, niemal dwutysiącletnia, historia chrześcijaństwa na tych ziemiach. O najbardziej prześladowanej religii świata mówił ks. prof. Waldemar Cisło.
2017-01-06, 21:21
Posłuchaj
Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że chrześcijanie na Bliskim Wschodzie obecni są od I wieku. – Kościół chaldejski to ci, który byli na zesłaniu Ducha Świętego w Jerozolimie. Dzisiaj stoimy przed dylematem, czy nie wymażemy chrześcijaństwa z Iraku – podkreślał.
Ks. Waldemar Cisło mówił, że we wcześniejszych latach chrześcijanie, mimo trudności, poukładali sobie życie z obecnym tam islamem. – Dziś, niestety, na skutek różnych wpływów mamy do czynienia z bardzo trudną sytuacją w Syrii czy Iraku – zaznaczył.
Na Bliskim Wschodzie prześladowanych chrześcijan wspomaga Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Gość podkreślał, że najważniejsze dla cierpiących tam ludzi jest to, że komuś na nich zależy. – Sponsorujemy dożywianie, leki, ale oni muszą mieć świadomość, że nie zostaną sami – wyjaśniał.
Zdaniem ks. Cisło, najważniejszym, co chcieliby otrzymać prześladowani chrześcijanie, jest pokój. – Oni chcą tę ojczyznę odbudować, ale potrzebują pokoju i spokoju, pomocy zewnętrznej. Żeby wielkie mocarstwa się dogadały i dały im wreszcie w spokoju żyć – ocenił.
REKLAMA
Więcej w całej audycji.
Gospodarzem programu był Mateusz Drozda.
Polskie Radio 24/ip
___________________
REKLAMA
Data emisji: 06.01.2017
Godzina emisji: 19:15
REKLAMA