Stypendia pomostowe szansą na wyrównanie szans

Stypendia pomostowe niwelują dysproporcje między młodzieżą mieszkającą na wsiach i w małych miasteczkach a ich rówieśnikami z dużych miast. O programie skierowanym do ambitnych i zdolnych maturzystów z niezamożnych rodzin, którzy chcą podjąć naukę na studiach dziennych mówiły w audycji Wolontariusz Potrzebny od Zaraz dr Zofia Sapijaszka z Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości i Eliza Łuczyńska z Instytutu Francuskiego.

2017-05-22, 07:30

Stypendia pomostowe szansą na wyrównanie szans
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pixabay.com

Posłuchaj

19.05.17 Dr Zofia Sapijaszka i Eliza Łuczyńska o stypendiach pomostowych i stypendiach rządu francuskiego dla polskich studentów i naukowców.
+
Dodaj do playlisty

Jak podkreśliła Zofia Sapijaszka, projekt stypendiów pomostowych powstał po to, by ułatwić młodzieży pochodzącej ze wsi i mniejszych miast kontynuowanie nauki na studiach.

- Na początku program ten ograniczał się do I roku, by pomóc pokonać próg między szkołą średnią a studiami. W miarę rozwijania się programu stał się on jednak rozbudowanym systemem stypendialnym, w ramach którego możemy uzyskać sześć różnych stypendiów. To m.in. staże krajowe i zagraniczne – wyjaśniła Sapijaszka.

Dodała, że studenci mają też dostęp do warsztatów i konferencji. - Jest to więc ogólna opieka nad młodym człowiekiem, który pochodzi ze wsi lub małego miasta i który ma określone niedostatki cywilizacyjne, materialne i kulturowe – podsumowała.

W drugiej części programu mowa była o stypendiach rządu francuskiego dla polskich studentów i naukowców.

REKLAMA

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Katarzyna Kornet.

Polskie Radio 24/pr

_____________________

REKLAMA

Wolontariusz Potrzebny od Zaraz - wszystkie audycje

Data emisji: 19.05.17

Godzina emisji: 23:11

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej