Dzień Wolności Podatkowej
9 czerwca przypada w Polsce Dzień Wolności Podatkowej - tak wynika z obliczeń ekspertów z Centrum im. Adam Smitha. Inicjatywa ma w symboliczny sposób pokazać jak duże są obciążenia podatkowe obywateli danego kraju. W Magazynie Reporterów mówił o tym Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.
2017-06-09, 13:09
Posłuchaj
Eksperci wyjaśniają, że dzień wolności podatkowej nie jest inicjatywą nową. Jak podkreślił Andrzej Sadowski, jest to sposób pokazania, jak dużo czasu w ciągu roku potrzebujemy, by zapłacić wszystkie podatki.
- Dzień Wolności Podatkowej obchodzony jest na świecie od 1900 roku w Stanach Zjednoczonych. To symboliczna data, kiedy podatnik przestaje pracować na wszystkie podatki na potrzeby rządu i zaczyna pracować na potrzeby swoje i swojej rodziny – wyjaśnił.
Sadowski zaznaczył, że w ubiegłym roku dzień ten przypadał 15 czerwca, „więc sytuacja się poprawia”. - Dzień Wolności Podatkowej przesuwa się coraz bliżej początku czerwca. W tym roku to efekt mniejszych wydatków rządowych i większego wzrostu gospodarczego – podsumował gość.
W audycji mowa była także o rosnącej liczbie zakażeń boreliozą i 30. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.
REKLAMA
Materiał Arkadiusza Augustyniaka.
Więcej w całej rozmowie.
Gospodarzem audycji był Filip Memches.
Polskie Radio 24/pr
REKLAMA
_________________
Data emisji: 9.06.17
Godzina emisji: 12:15
REKLAMA