„Morawiecki gwarantuje pozyskiwanie nowych środowisk wyborczych”

– Mateusz Morawiecki gwarantuje pozyskiwanie nowych środowisk wyborczych, zwłaszcza w sferze wielkomiejskiej klasy średniej, metropolii, dużych aglomeracji, środowisk biznesu, przedsiębiorców. To target, który może pozyskać i sądzę, że ktoś to dobrze policzył – powiedział  w Polskim Radiu 24 Roman Mańka z Fundacji Fibre. O zmianie na stanowisku szefa rządu mówili także Piotr Nisztor (Gazeta Polska Codziennie) i Ryszard Gromadzki (TV Republika).

2017-12-08, 10:59

„Morawiecki gwarantuje pozyskiwanie nowych środowisk wyborczych”

Posłuchaj

8.12.17 Komentarz Romana Mańki
+
Dodaj do playlisty

„Dziękuję całej izbie, klubowi PiS za te dwa lata. To był dla mnie zaszczyt pełnić funkcję premiera rządu RP” – powiedziała w Sejmie Beata Szydło. Zapewniła jednocześnie, że pozostanie w rządzie, „by razem z PiS budować dobrą zmianę”.

- Myślę, że ta zmiana to sygnał, na co będą nastawione kolejne miesiące pracy rządu. Według mnie expose, które wygłosi Mateusz Morawiecki będzie przełomowym wystąpieniem – stwierdził Piotr Nisztor. Dodał, że Mateusz Morawiecki będzie pierwszym premierem po 1989, który „nie jest de facto politykiem, ale człowiekiem biznesu, człowiekiem wywodzącym się z sektora bankowego”.

- Mateusz Morawiecki nie będzie malowanym premierem, który będzie tylko firmował podejmowane decyzje. Będzie on prowadził swoją samodzielną politykę, przynajmniej jeśli chodzi o kwestie gospodarcze – prognozował Nisztor.

Jak stwierdził z kolei Ryszard Gromadzki, polska gospodarka potrzebuje menadżera, człowieka z wizją. - Ze spokojem patrzę w przyszłość. Desygnowany na premiera Mateusz Morawiecki otwiera zupełnie nowa kartę w polskiej polityce. To postać mocno niestandardowa, o bardzo ciekawej biografii, łącząca bardzo różne doświadczenia. Po raz pierwszy w ciągu ostatnich 30 lat mamy do czynienia z politykiem, który dysponuje realną wizją gospodarczą, co otwiera ciekawe perspektywy przed jego rządem – mówił.

REKLAMA

Na inną kwestię zwrócił uwagę Roman Mańka. - Trochę z niesmakiem patrzyłem na to, w jaki sposób pani premier jest zmuszana do rezygnacji ze swojego stanowiska. Niefortunnie stało się to w dniu, gdy omawiany był wniosek o konstruktywne wotum nieufności. Do południa była broniona, a wieczorem okazało się, że musi się podać do dymisji. Komunikat nie jest więc czytelny, jest niezrozumiały – podsumował.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/pr

REKLAMA

____________________ 

Data emisji: 8.12.17

Godzina emisji: 10:06, 10:15, 11:15

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej