Prezydencja bułgarska w Unii Europejskiej

Rozpoczęło się przewodnictwo Bułgarii w Unii Europejskiej. Kraj, który wszedł do Wspólnoty w roku 2007 niejako na kredyt – m.in. z uwagi na niedostateczną walkę z korupcją i przestępczością zorganizowaną – teraz będzie decydować o tym, czym UE będzie się zajmować. Mówiła o tym w Magazynie Europejskim korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, Beata Płomecka.

2018-01-06, 09:49

Prezydencja bułgarska w Unii Europejskiej
mat. ilustracyjne. Foto: eu2018bg.bg

Posłuchaj

6.01.17 Beata Płomecka o prezydencji Bułgarii w Unii Europejskiej
+
Dodaj do playlisty

– Bułgaria ma listę priorytetów, ale będzie się też musiała zająć sprawami, które niejako zostały w spadku po Estonii – zaznaczyła Beata Płomecka.

Dodała, że jedną z nierozwiązanych spraw jest kryzys migracyjny. – Unijne kraje podczas bułgarskiego przewodnictwa będą musiały porozumieć się w sprawie sposobów jego rozwiązania, m.in. w sprawie reformy prawa azylowego. Estonia działała raczej sprawnie, ale nie potrafiła zmierzyć się z głównym problemem Unii, czyli podziałem uchodźców między poszczególne państwa – podkreśliła.

Beata Płomecka wskazywała również, że władze w Sofii poinformowały już, że dużo uwagi poświęcą m.in. Bałkanom Zachodnim.

Więcej w całej audycji.

REKLAMA

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

Data emisji: 6.01.17

Godzina emisji: 9:15


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej