PAPR rozpoczyna cykl spotkań informacyjnych: wszystko co trzeba wiedzieć o zmianach w prawie dla biznesu
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii rozpoczyna cykl 60 konferencji informacyjnych, które odbędą się wiosną: pod koniec maja i w czerwcu oraz na jesieni: we wrześniu i październiku w miastach wojewódzkich i powiatowych.
2018-05-18, 16:15
Podczas spotkań będzie można dowiedzieć jakie są najnowsze zmiany i ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce w zakresie prawa przedsiębiorców, prawa podatkowego i prawa zamówień publicznych, a także o ofercie wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw.
Konstytucja Biznesu
Rząd Mateusza Morawieckiego opracował największą reformę prawa gospodarczego po 1989 roku. Konstytucja Biznesu – stanowiąca zasadniczy element pakietu zmian – jest odpowiedzią na niedoskonałość dotychczasowych regulacji, które nie były w stanie w pełni zrealizować gwarancji dotyczących wolności gospodarczej, zapisanych w Konstytucji RP.
W skład Konstytucji Biznesu wchodzi 5 ustaw, które zmieniają polską rzeczywistość gospodarczą. Mają na celu przede wszystkim budowanie partnerskich relacji między przedsiębiorcami a urzędnikami i ułatwienie założenia oraz prowadzenia firm w Polsce. Zmiany obejmują prawie 200 aktów prawnych.
REKLAMA
Konstytucja Biznesu razem z pakietem „100 zmian dla firm” oraz rozwiązaniami rozszerzającymi zachęty inwestycyjne na terenie całej Polski tworzą spójny system wspierania każdego rodzaju przedsiębiorczości. Ułatwienia obejmują również stosowanie prawa podatkowego oraz zamówień publicznych.
Pierwsza konferencja już w poniedziałek 21 maja w Koszalinie
Pierwsza z cyklu konferencja odbędzie się w dniu 21 maja br. w Koszalinie (Politechnika Koszalińska Aula 102B). W spotkaniu wezmą udział: minister Jadwigi Emilewicz oraz minister Jerzy Kwieciński, Paweł Szefernak, Paweł Cybulski, Małgorzat Stręciwilk - prezes UZP, Nina Dobrzyńska - zastępcy prezes PARP.
Poza wykładami będzie dostępna strefa informacyjna z ekspertami Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Banku Gospodarstwa Krajowego, Urzędu Zamówień Publicznych.
REKLAMA
Na stoiskach informacyjnych będzie można porozmawiać o tym, co w praktyce oznaczają zmiany reformy prawa gospodarczego, prawa podatkowego, zamówień publicznych dla przedsiębiorców oraz poznać aktualną ofertę wsparcia dla małych i średnich firm. Z ekspertami będzie można porozmawiać także o obowiązkach i wymaganiach związanych z unijnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych, czyli RODO.
Wszelkie informacje na temat cyklu dostępne są na stronie internetowej: http://prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl
Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio. Polecamy najbliższe audycje na antenie Programu 1 (21 maja, godz. 12.50) oraz Programu 3 (22 maja, godz. 18.30).
Naczelna Redakcja Gospodarcza, kw
REKLAMA
REKLAMA