Dominik Mazur: zdobycie przez PiS kilku foteli prezydentów dużych miast będzie sukcesem

- Zwycięstwem dla Prawa i Sprawiedliwości będzie nie tylko to, że wygra, ale że zacznie realnie rządzić. Obecnie jest kilka sejmików wojewódzkich, w których PiS ma większość. Władzę sprawują tam jednak koalicje PO-PSL – mówił w Polskim Radiu 24 Dominik Mazur z Fundacji Republikańskiej.

2018-08-16, 12:17

Dominik Mazur: zdobycie przez PiS kilku foteli prezydentów dużych miast będzie sukcesem
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Shutterstock

Posłuchaj

16.08.18 Dominik Mazur o wyborach samorządowych (PR24)
+
Dodaj do playlisty

21 października odbędzie się I tura wyborów samorządowych. Dwa tygodnie później kandydaci zmierzą się w drugiej turze.

Ekspert Fundacji Republikańskiej podkreślił, że najwięcej emocji wśród wyborców budzą kandydaci ubiegający się o fotele prezydentów w dużych miastach. - W przypadku Warszawy zwróćmy uwagę, że prezydent stolicy dysponuje budżetem porównywalnym z krajem takim jak Łotwa. Potencjalny sukces PiS w sejmikach wojewódzkich może właśnie przygasić wynik w dużych miastach – mówił Dominik Mazur.

Gość PR24 przyznał, że zwycięstwo Patryka Jakiego w Warszawie będzie dużym sukcesem. - Jak spojrzymy na sondaże to, że jeszcze 1,5 miesiąca temu kandydat PO miał 60 procent poparcia. Widać, że aktywna kampania powoduje to, że mamy duże zmiany. Zostało tylko niespełna 2 proc. różnicy pomiędzy Rafałem Trzaskowskim a Patrykiem Jakim – wyjaśnił ekspert Fundacji Republikańskiej.

Więcej w nagraniu.

REKLAMA

Audycję prowadził Krzysztof Grzybowski.

PR24/ras

______________________

Data emisji: 16.08.18

Godzina emisji: 11:09

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej