21. edycja konkursu "Polski produkt Przyszłości"

O kolejnym naborze do konkursu Polski Produkt Przyszłości, mówi w audycji Bardzo Ważny Projekt radiowej Trójki Izabela Banaś, z departamentu analiz i strategii Polskie Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, organizatora plebiscytu.

2018-09-25, 20:39

21. edycja konkursu "Polski produkt Przyszłości"
Premia technologiczna, czyli kredyt na innowacje technologiczne skierowana jest do mikro, małych i średnich firm.Foto: Pixabay

Posłuchaj

O 21. edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości" mówi w radiowej Trójce Izabela Banaś, z departamentu analiz i strategii Polskie Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, organizatora plebiscytu./Błażej Prośniewski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
+
Dodaj do playlisty

Kandydatów do tytułu można zgłaszać do 5 października.

Jak wyjaśnia gość Polskiego Radia, celem konkursu jest promocja najlepszych polskich produktów, które nie tylko odniosły sukces w Polsce, ale również mają szansę na odniesienie sukcesu na polu międzynarodowym.

− Chcemy pomóc twórcom tych produktów w ich promocji na innych rynkach, pokazać światu że są to innowacyjne produkty z najwyższej półki technologicznej, mówi gość Trójki.

− Stąd, jak dodaje, szukane są produkty nowoczesne, nie ma ograniczeń co do branży.

REKLAMA

„Polski Produkt Przyszłości” w trzech kategoriach

Jak tłumaczy, konkurs „Polski Produkt Przyszłości” obejmuje produkty w trzech kategoriach: przedsiębiorców, którzy zgłaszają swój produkt, w kategorii jednostek naukowych zgłaszanych przez instytuty badawcze oraz kategorii obejmującej wspólne projekty przedsiębiorców i jednostek naukowych.

Jak wyjaśnia gość Polskiego Radia, ocena zgłoszonych produktów przebiega dwutorowo – najpierw oceniają je eksperci branżowi a w drugim etapie kapituła konkursu.

Jedną z nagród jest wprowadzony od 2017 r. grant o wartości 100 tys. złotych, przeznaczony na promocję.

Przez 20 lat trwania konkursu, główną nagrodę otrzymało ponad 50 produktów, wyróżnienia zdobyło ponad 100.

REKLAMA

W ubiegłym roku nagrodę główną otrzymał pojazd elektryczny wyróżniający się zmiennością podwozia, mogący pełnić funkcje skutera jak i małego samochodu. − I wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach zobaczymy go nie tylko na polskich drogach, mówi Izabela Banaś.

Błażej Prośniewski, jk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej