Między kropkami. "Niepowtarzalny urok likwidacji. Reportaże z Polski lat 90"

- Jak zajrzałem do tych tekstów to odkryłem, że czytam o Polsce, którą sporo Polaków usunęło z pamięci. Wydawało się nam, że z dnia na dzień zrobi się dużo lepiej - mówił w PR24 Piotr Lipiński dziennikarz i reporter, współautor książki "Niepowtarzalny urok likwidacji. Reportaże z Polski lat 90".

2019-02-17, 13:38

Między kropkami. "Niepowtarzalny urok likwidacji. Reportaże z Polski lat 90"
Zdjęcie ilustracyjne . Foto: facebook.com/WydawnictwoCzarne

Posłuchaj

16.02.19 "Niepowtarzalny urok likwidacji. Reportaże z Polski lat 90"
+
Dodaj do playlisty

Gość Polskiego Radia 24 zauważył, że Polska lat 90. to czas siermiężnej przemiany. - Z jednej strony pojawia się zachodni kapitał, a z drugiej strony cały czas działają dziwne spółki wywodzące się z nomenklatury. Obyczajowo nie do końca jesteśmy zachodni, symbolem są chociażby białe skarpetki noszone do garnituru - mówił Piotr Lipiński.

- Polska była hybrydą między PRL a współczesnością. Sądzimy, że w latach 90. panował wolny rynek, wszystkiego było dużo na rynku. Cała masa ludzi myślała po peerelowsku. Wstydzimy się uzależnienia od firm zachodnich - wyjaśnił dziennikarz.

Zbiór reportaży Michała Matysa i Piotra Lipińskiego z lat 90. jak soczewka skupia w sobie największe kurioza tego dziesięciolecia. Lata 90. w Polsce to jedna z najciekawszych dekad ubiegłego stulecia. Z jednej strony dziki kapitalizm i szybki awans społeczny, z drugiej zachłyśnięcie się zachodnim stylem życia i rosnące bezrobocie.

Więcej w całej audycji.

REKLAMA

Rozmawiała Weronika Wakulska.

Polskie Radio 24/czarne.com.pl/ras

-------------------------

Data emisji: 16.02.2019

REKLAMA

Godzina emisji: 19.10

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej