Liga Narodów siatkarzy: Polski Związek Piłki Siatkowej skarży się na irańskich kibiców. "Utrudniali przejazd"

Polski Związek Piłki Siatkowej wydał oświadczenie, w którym skrytykowano zachowanie irańskich kibiców po meczu tamtejszej reprezentacji z biało-czerwonymi podczas turnieju Ligi Narodów w Urmii. - Tłum fetujących zwycięstwo kibiców utrudniał sprawny przejazd autobusu z polską drużyną z miejsca rozegrania spotkania - napisano. Iran wygrał z Polską 3:2. 

2019-06-18, 11:00

Liga Narodów siatkarzy: Polski Związek Piłki Siatkowej skarży się na irańskich kibiców. "Utrudniali przejazd"
Iran pokonał w Urmii Polskę 3:2. Foto: Twitter.com/FIVBVolleyball (screen)

Przed turniejem w Urmii obawy o bezpieczeństwo biało-czerwonych mogły być uzasadnione. Po niedawnej wypowiedzi Michała Kubiaka o Irańczykach, tamtejsi fani nie kryli oburzenia. Bezpieczeństwa polskich siatkarzy podczas turnieju w Urmii strzegły podwyższone siły bezpieczeństwa. O ile sam mecz odbył się w sportowej atmosferze, o tyle Polacy narzekali na zachowanie kibiców gospodarzy po jego zakończeniu.

Zdaniem polskiej federacji tłum fetujących zwycięstwo fanów utrudniał wyjazd autokaru z naszymi reprezentacjami. Polski Związek Piłki Siatkowej zapewnił w oświadczeniu, że podjął działania w celu wyjaśnienia tej sytuacji. 

Pełna treść oświadczenia: 

Polski Związek Piłki Siatkowej cały czas monitoruje i prowadzi działania w związku z wydarzeniem, jakie miało miejsce po sobotnim meczu Iran - Polska (15 czerwca 2019 w Urmii, Iran), polegającym na znacznym, bo ponad godzinnym, wydłużeniu czasu powrotu polskich siatkarzy do hotelu.

Tłum fetujących zwycięstwo kibiców utrudniał sprawny przejazd autobusu z polską drużyną z miejsca rozegrania spotkania. Według informacji PZPS podobna sytuacja miała miejsce także dzień wcześniej i dotyczyła reprezentacji Kanady.

REKLAMA

Niezwłocznie po wydarzeniu podjęto niezbędne działania w celu wyjaśnienia sytuacji. Nastąpiła konsultacja z nadzorującym turniej przedstawicielem Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) i organizatorami z ramienia irańskiej federacji siatkarskiej, którzy przeprosili za wynikające ze zdarzenia niedogodności. PZPS wystosował jednocześnie zdecydowany w treści list do centrali FIVB.

Od momentu wyjazdu kadry narodowej do Iranu PZPS pozostawał w stałym kontakcie z reprezentacją, FIVB oraz MSZ, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo polskich siatkarzy.

pm 

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej