Europejski Stadion Kultury. "Rzeszów otworzy swoje podwoje"
- To niezwykłe wydarzenie powoduje, że nasza muzyka się przenika, jest ponad granicami - powiedziała o inicjatywie Europejski Stadion Kultury Halina Przebinda. W Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Wschód Kultury.
2019-06-18, 23:01
Posłuchaj
Gościem Polskiego Radia 24 była Halina Przebinda. Opowiadała o festiwalu Wschód Kultury. Zbliża się jego pierwsza odsłona, Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie. W tegorocznej 9. edycji Stadionu wystąpi 200 artystów z 10 państw. Zaplanowano m.in. 40 wydarzeń artystycznych w tym siedem koncertów i cztery spektakle.
- To będą kolektywy. Połączone zespoły polsko-europejskie. Wtedy pokażemy naprawdę ideę tego festiwalu: to, że muzyka łączy - powiedziała Halina Przebinda. - Proszę nam towarzyszyć, bo te połączenia są czasami tak niezwykłe, że aż zaskakujące - dodała.
Wschód Kultury to projekt kulturalny integrujący środowiska artystyczne miast polski wschodniej: Białegostoku, Lublina i Rzeszowa, oraz artystów krajów Partnerstwa Wschodniego: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. Europejski Stadion Kultury był realizowany w Rzeszowie w latach 2011-12 w związku z przygotowaniami do Euro 2012, a w 2012 roku również w Lublinie. Od 2013 roku do imprezy dołączył Białystok, i od tego czasu w tych trzech miastach realizowany jest wspólny projekt Wschód Kultury.
REKLAMA
Więcej w całej audycji.
Rozmawiała Maja Kluczyńska.
PR24, msze, PAP, IAR
-------------------------
REKLAMA
Data emisji: 18.06.2019
Godzina emisji: 23.36
Polecane
REKLAMA