Liga Narodów siatkarzy: brazylijskie media zaskoczone. "Przegraliśmy z polskimi rezerwami"
Brazylijskie media ze zdziwieniem przyjęły porażkę swojej reprezentacji z Polską (2:3) na inaugurację Final Six Ligi Narodów siatkarzy. "Przegraliśmy z Polską B" - przyznał w opisie spotkania sportowy serwis Lance.br.com.
2019-07-11, 12:36
- Brazylijskie media doceniają grę Polaków
- Zwracają też uwagę, że biało-czerwoni potrafili zwyciężyć, grając w rezerwowym składzie
- Podopieczni Vitala Heynena są o krok od awansu do półfinału
Słynna brazylijska gazeta "O Globo" zwraca uwagę na to, że "Canarinhos" nie grali tak, jak potrafią. "Nasza drużyna cierpiała z powodu braku inspiracji i siły rywali" - napisano.
Dziennikarze zwrócili uwagę, że Polacy grali w składzie dalekim od optymalnego. "Koszmarna noc. Przegraliśmy z polskimi rezerwami i skomplikowaliśmy sobie sytuację" - takie słowa można przeczytać w serwisie "O Globo". Redaktorzy wyjaśnili czytelnikom, iż selekcjoner Vital Heynen zabrał do USA rezerwowy skład ze względu na zbliżające się kwalifikacje do igrzysk olimpijskich. "Polska grała zaskakująco dobrze" - tak podsumowano występ biało-czerwonych.
Media z Kraju Kawy przypominają też, że przegrana z młodą polską ekipą jest dopiero drugą porażką Brazylijczyków w tegorocznej edycji Ligi Narodów. "Przegraliśmy z Polską B" - zaalarmował portal Lance.br.com, który zauważył też, że zespół mistrzów olimpijskich był spięty.
REKLAMA
"Biało-czerwoni grali swobodnie. Byli wyraźnie rozluźnieni i mieli zawodników o wysokiej jakości" - tymi słowami podsumowano występ podopiecznych Vitala Heynena.
Biało-czerwoni w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego zmierzą się z Irańczykami i jeśli wygrają, zapewnią sobie już awans do półfinału. Początek meczu zaplanowany jest na północ.
pm
REKLAMA