Australian Open: znamy komplet półfinalistek. Simona Halep nie dała szans pogromczyni Świątek

Hiszpanka Garbine Muguruza pokonała rozstawioną z numerem 30. Rosjankę Anastazję Pawliuczenkową 7:5, 6:3 i uzupełniła grono półfinalistek wielkoszlemowego Australian Open rozgrywanego na twardych kortach w Melbourne. O awans do finału hiszpańska tenisistka powalczy z turniejową "czwórką" Rumunką Simoną Halep, która wcześniej gładko pokonała pogromczynię Igi Świątek Estonkę Anett Kontaveit 6:1, 6:1. 

2020-01-29, 09:11

Australian Open: znamy komplet półfinalistek. Simona Halep nie dała szans pogromczyni Świątek
Anett Kontaveit w zaledwie 53 minuty przegrała mecz ćwierćfinałowy Australian Open . Foto: PAP/EPA/MICHAEL DODGE
  • Muguruza wraca do wielkiej formy
  • W pojedynku dwóch byłych liderek rankingu WTA Hiszpanka zmierzy się z Halep 
  • Rumunka uporała się z Kontaveit w niecałą godzinę 

Forma wraca 

26-letnia Hiszpanka to dwukrotna triumfatorka wielkoszlemowych turniejów (French Open 2016, Wimbledon 2017). W Australian Open po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału.

Jesienią 2017 roku Muguruza była liderką rankingu WTA, a jeszcze podczas French Open 2018 dotarła do półfinału, ale później notowała gorszy okres w karierze.

W tegorocznym turnieju w Melbourne spisuje się jednak znakomicie. W środowym ćwierćfinale pokonała w dwóch setach Pawliuczenkową, która również zbierała dotychczas pochwały za swoją grę. Pojedynek trwał półtorej godziny.

Słońce nie przeszkodziło 

Teraz Hiszpankę czeka mecz z Rumunką Halep, która podobnie jak Muguruza prowadziła w przeszłości w światowym rankingu.

- Musiałam dzisiaj dostosować się do warunków panujących na korcie (chodziło m.in. o oślepiające słońce - PAP). Ale dla rywalki warunki były takie same. Jestem bardzo zadowolona z tego wyniku. Jak trzeba zagrać z Simoną Halep? O szczegółach ja i trenerka porozmawiamy między sobą. Znam tę tenisistkę od dawna, to na pewno będzie ciężki mecz - przyznała Muguruza.

Mecz bez historii 

Wcześniej w środę rozstawiona z numerem czwartym Halep gładko pokonała 6:1, 6:1 Estonkę Anett Kontaveit, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Igę Świątek. 

Pojedynek 28-letniej Halep z młodszą o cztery lata Kontaveit (nr 28.) trwał zaledwie 53 minuty. Rozpoczął się od wygrania gema przez Estonkę, ale utytułowana rywalka bardzo szybko przejęła inicjatywę na korcie.

Czas na zakupy 

Druga partia również była popisem Halep. Rumunka ponownie zwyciężyła 6:1, a jedynego gema przegrała przy stanie 5:0.

- Co teraz będę robić? Odpocznę i pójdę na zakupy... - powiedziała Halep tuż po meczu z Kontaveit.

Była liderka światowego rankingu nie straciła w obecnej edycji Australian Open żadnego seta.

W 1/8 finału Halep pokonała Belgijkę Elise Mertens (nr 16.) 6:4, 6:4, natomiast Kontaveit wyeliminowała Igę Świątek, wygrywając z 18-letnią Polką 6:7 (4-7), 7:5, 7:5.

Coraz lepsze wyniki 

Halep czterokrotnie odpadła w pierwszej rundzie na kortach w Melbourne (2012-13, 2016-17), jednak w ostatnich latach wiedzie jej się tutaj lepiej. Zwłaszcza w 2018 roku, gdy dotarła do finału, przegranego z Dunką polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki.

W poprzednim sezonie zakończyła rywalizację w Australian Open na czwartej rundzie, po porażce w trzech setach ze słynną Amerykanką Sereną Williams.

Wyniki ćwierćfinałów kobiet w wielkoszlemowym tenisowym Australian Open:

środa
Simona Halep (Rumunia, 4) - Anett Kontaveit (Estonia, 28) 6:1, 6:1
Garbine Muguruza (Hiszpania) - Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja, 30) 7:5, 6:3
wtorek
Ashleigh Barty (Australia, 1) - Petra Kvitova (Czechy, 7) 7:6 (8-6), 6:2
Sofia Kenin (USA, 14) - Ons Jabeur (Tunezja) 6:4, 6:4
Pary półfinałowe:
Barty - Kenin
Halep - Muguruza

pm

Polecane

Wróć do strony głównej