Dr Małgorzata Bonikowska: Unia Europejska bardzo przyspieszyła ws. pandemii
- Unia Europejska ma wspólny rynek, politykę handlową i celną. Generalnie w sprawach gospodarczych udało się stworzyć mechanizmy wspólnego zarządzania. To jest wykorzystywane, żeby Fundusz Ożywienia wyrównał ewidentne dysproporcje - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska dyrektor Centrum Stosunków Międzynarodowych.
2020-04-24, 12:00
Posłuchaj
Powiązany Artykuł
Szef MSZ: kryzys ujawnił prawdziwe relacje między państwami UE
"Zmiana myślenia przywódców"
- Nie ulega wątpliwości, że myślenie przywódców państw członkowskich pod wpływem tej pandemii się zmienia, a Unia Europejska bardzo przyspieszyła - skomentowała dr Małgorzata Bonikowska.
Wskazała, że choć z początku "każde państwo robiło indywidualne próby powstrzymania epidemii", to obecnie widać, że kraje UE myślą o tym, jak "zapobiec wielkiemu kryzysowi gospodarczemu, który się zbliża".
REKLAMA
"Zagrożenie potworną zapaścią"
Zdaniem ekspert, "mamy zagrożenie potworną zapaścią". - Kraje unijne reprezentują bardzo różne gospodarki, różne poziomy rozwoju rynku, skalę zamożności - powiedziała.
- Unia Europejska ma wspólny rynek, politykę handlową i celną. Generalnie w sprawach gospodarczych udało się stworzyć mechanizmy wspólnego zarządzania. To jest wykorzystywane, żeby Fundusz Odbudowy wyrównał ewidentne dysproporcje - wskazała Bonikowska.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.
***
REKLAMA
Audycja: Temat dnia / Gość PR24
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: dr Małgorzata Bonikowska
Data emisji: 24.04.2020
REKLAMA
Godzina emisji: 11.10
PR24/IAR
REKLAMA