"Santo Subito - Prorok naszych czasów". 18 maja w Polskim Radiu koncert poświęcony Janowi Pawłowi II
Biuro Programu "Niepodległa" zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II. Niepowtarzalne widowisko muzyczne "Santo Subito - Prorok naszych czasów" przygotowane z udziałem znanych artystów można będzie zobaczyć lub usłyszeć 18 maja 2020 roku o 18.00 na antenach radiowej Jedynki, w TVP1, wybranych stacjach radiowych oraz na kanale Programu "Niepodległa" w serwisie YouTube.
2020-05-13, 17:17
Posłuchaj
- Koncert jest największym przedsięwzięciem realizowanym przez nas podczas obchodów setnych urodzin Ojca Świętego. Zapraszamy na widowisko, które przybliży najważniejsze przesłania pontyfikatu świętego Jana Pawła II. Kolejne części koncertu przypomną nam wyzwania, które postawił przed nami papież Polak i wskazówki, którymi możemy się kierować w życiu - podkreśla Jan Edmund Kowalski, dyrektor Biura Programu "Niepodległa".
Powiązany Artykuł

Ks. Jan Kabziński: nauki Jana Pawła II są skierowane do każdego, nie tylko chrześcijan
Wydarzenie zostało zarejestrowane w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie we współpracy z Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" w Krakowie i przy wsparciu archidiecezji krakowskiej. Widzów powitają kardynał Stanisław Dziwisz i Kustosz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II ks. Mateusz Hosaja.
Utwory przeplatane materiałami wideo
Ze względu na pandemię koncert rozpocznie się pieśnią błagalną "Święty Boże", która od wieków śpiewana jest w intencji ochrony przed klęskami żywiołowymi i nieszczęściami. Podczas koncertu zabrzmią także: "Osiem błogosławieństw", "Barka", "Jezus Najwyższe imię", "Wiruju Hospody", "Nowa Wieża Babel", "Wszystka moja nadzieja", "Psalm 23", "Modlitwa o pokój" oraz Hymn Światowych Dni Młodzieży. Koncert zakończy pieśń "Pan jest mocą swojego ludu", której przesłanie święty Jan Paweł II głosił całym swoim życiem.
Powiązany Artykuł

"W swoim ocaleniu widział matczyną interwencję". Papież przypomniał o zamachu na św. Jana Pawła II
Poszczególne utwory przeplatane będą archiwalnymi materiałami wideo z wypowiedziami świętego Jana Pawła II. Finałem widowiska będzie procesja księży z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie i przejście do wieży sanktuarium, skąd usłyszymy błogosławieństwo na cztery strony świata dla Krakowa i Polski, które wygłaszane jest podczas pandemii codziennie w godzinę śmierci papieża. Procesję poprowadzi metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.
REKLAMA
Koncert zgodnie z regułami bezpieczeństwa
W koncercie wezmą udział między innymi: Kamil Bednarek, Beata Bednarz, Stanisława Celińska, Krzysztof Cugowski, bracia Golcowie, Sebastian Karpiel-Bułecka, Andrzej Lampert, Natalia Nykiel, Krystyna Prońko, Janusz Prusinowski, Skubas, Roksana Węgiel oraz śpiewający duchowni z różnych zakonów.
Jan Edmund Kowalski podkreśla, że koncert został przygotowany i zrealizowany zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas epidemii. Część utworów została wcześniej zarejestrowana, a w czasie nagrania całego widowiska wyświetlona na telebimach umieszczonych w krakowskiej świątyni, tworząc wrażenie współudziału artystów w koncercie.
Powiązany Artykuł

Instytut Kultury św. Jana Pawła II. Nowa instytucja naukowa powstaje w Rzymie
- Ze względu na panującą sytuację nie mogliśmy zaprosić na koncert publiczności w sposób tradycyjny, mam jednak nadzieję, że jego transmisje tchną w nas optymizm i przyniosą widzom nadzieję na lepsze jutro, zgodnie z hasłem "Wszystko będzie dobrze" - dodaje Jan Edmund Kowalski.
Działania Biura Programu "Niepodległa" dofinansowano ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego.
REKLAMA
fc
REKLAMA