Zdjęcie z rzekomej zbiórki podpisów dla Trzaskowskiego to fake news. Manipulacja "SokuzBuraka"

Powiązany z Platformą Obywatelską i warszawskim ratuszem "SokzBuraka", którego twórca Martin Mycielski zbierał ostatnio w Brukseli podpisy pod listami poparcia dla Rafała Trzaskowskiego, udostępnił zdjęcie mające przedstawiać zwolenników kandydata PO na prezydenta. Internauci szybko wychwycili, że zdjęcie pochodzi z 2015 roku.

2020-06-07, 15:00

Zdjęcie z rzekomej zbiórki podpisów dla Trzaskowskiego to fake news. Manipulacja "SokuzBuraka"
Rafał Trzaskowski. Foto: PAP/Grzegorz Momot; Facebook/Sokzburaka

Powiązany Artykuł

PAP Andrzej Duda mieszkańcy spotkanie 1200.jpg
Andrzej Duda wygrywa z Rafałem Trzaskowskim w drugiej turze. Nowy sondaż

Opublikowane przez "SokzBuraka" zdjęcie podchodzi z 2015 roku i przedstawia tłum ludzi przed katowickim Spodkiem, w związku z odbywającym się wtedy międzynarodowym turniejem popularnej gry komputerowej Counter-Strike.

[WYWIAD] >>> Śpiewak: Trzaskowski nie tylko łamie prawo i konstytucję, ale też działa na szkodę budżetu miasta

Strona, znana przede wszystkim z hejtowania rządu i przeciwników Platformy Obywatelskiej, wprowadziła więc swoich czytelników w błąd, sugerując, że to kolejka chętnych do złożenia podpisu pod listami poparcia dla kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

REKLAMA

"

Kolejka długa, ale kłamstwo nogi ma krótkie. Zdjęcie z 2015 roku, kolejka przed Spodkiem w czasie międzynarodowego turnieju w Counter-Strike.

Opublikowany przez Wpolskimmiescie.pl Niedziela, 7 czerwca 2020

Powiązany Artykuł

1200_Trzaskowski_EN.jpg
Bezczynność rządu ws. turystyki? Wiceminister rozwoju: fakty odbiegają od tego, co mówi Trzaskowski

Burza w sieci

Oszustwo wychwycili szybko dziennikarze i internauci, a sam wpis "SokuzBuraka" wywołał burzę w mediach społecznościowych.

"To kolejka do wejścia na IEM 2015 w Katowicach. Pamiętam, bo relacjonowałem ten turniej. Nie pomagacie Rafałowi Trzaskowskiemu takimi fejkami" - napisał na Twitterze dziennikarz Marcin Makowski.

"Świadome podawanie takich fejk-ów przez "SokzBuraka", jest kompletnym brakiem poszanowania odbiorcy. Każdego, bez względu na poglądy" - ocenił fotograf Andrzej Hrechorowicz.

"PO-tęga! Tej siły już nie zatrzymacie - bo i po co, skoro zatrzymała się sama 5 lat temu" - napisał publicysta Rafał Ziemkiewicz.

REKLAMA

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Trzaskowski o reprywatyzacji: zrobiliśmy wszystko. Kaleta: obrzydliwa hipokryzja

Po medialnym zamieszaniu "SokzBuraka" postanowił zmienić treść wpisu, aby wyglądał na dowcip. Administratorzy zapomnieli jednak, że zmiany można sprawdzić w historii edycji posta.

Historia zmiana na stronie "Sok z buraka" Historia zmiana na stronie "Sok z buraka"

kstar

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej