Ekspert: zmiana struktury rządu powinna zwiększyć efektywność zarządzania gospodarką
Łączenie resortów było potrzebne i powinno usprawnić pracę rządu - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Krysiak z SGH komentując zmiany, które zaszły w rządzie. W ich wyniku liczba resortów została zmniejszona do 14, co ma m.in. przyspieszyć podejmowanie decyzji.
2020-10-06, 17:44
Jak zauważył gość radiowej Jedynki - jeśli chodzi o sprawy gospodarcze, duże znaczenie będzie mieć Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, na czele którego stanął wicepremier Jarosław Gowin.
Ministerstwo to, przypomnijmy, odpowiadać będzie za politykę gospodarczą państwa, w tym za przedsiębiorczość, politykę przemysłową, innowacyjność i technologie, transformację cyfrową, zieloną gospodarkę oraz gospodarcze relacje z zagranicą.
Powiązany Artykuł
Nowi ministrowie zaprzysiężeni w ogrodach Pałacu Prezydenckiego
Zdaniem gościa radiowej Jedynki - nowy resort rozwoju i skupienie w jednym miejscu spraw związanych z pracą czy technologią, jest słusznym posunięciem oraz wyrazem "kompleksowego i holistycznego spojrzenia".
Do zadań resortu rozwoju, pracy i technologii będą również nalężały sprawy związane z zatrudnieniem i przeciwdziałaniem bezrobociu, stosunkami i warunkami pracy, wynagrodzeniami i świadczeniami pracowniczymi, zbiorowymi stosunkami pracy i sporami zbiorowymi oraz związkami zawodowymi i organizacjami pracodawców.
REKLAMA
Kolejny obszar będą stanowić budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne, mieszkalnictwo oraz turystyka.
Zdaniem Zbigniewa Krysiaka z SGH - zmiana struktury rządu powinna zwiększyć efektywność zarządzania gospodarką.
Polskie Radio Program 1, PR24, akg
REKLAMA