Ballack traci miejsce w kadrze

2010-09-15, 20:57

Ballack traci miejsce w kadrze
Michael Ballack . Foto: fot. Reuters

Trener piłkarskiej reprezentacji Niemiec Joachim Loew zasugerował, że Michael Ballack może nie zagrać w mistrzostwach Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Powodem są ciągłe urazy i słaba forma byłego kapitana kadry.

- Powiedziałem mu wyraźnie, że obecnie lepsi od niego są Bastian Schweinsteiger i Sami Khedira. Nowi, młodzi piłkarze wchodzą przebojem do składu - powiedział Loew w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Badische Zeitung".

34-letni Ballack nie pojechał na mistrzostwa świata do RPA z powodu kontuzji kostki. Latem nie przedłużył kontraktu z Chelsea Londyn i związał się z Bayerem Leverkusen. W ostatnim meczu ligowym z Hannoverem nabawił się jednak kontuzji kości piszczelowej i nie zagra przez najbliższe sześć tygodni.

- Dla mnie najważniejszym celem jest stworzenie zespołu. Kiedy Michael jest w formie, potrafi być liderem i jest dla nas bardzo ważny. Dyspozycja piłkarza jest najważniejszym kryterium dla trenera - podkreślił Loew.

- To nie odnosi się tylko do Ballacka, który na Euro 2012 będzie miał już 36 lat. Każdy zawodnik musi zdawać sobie sprawę ze swojego wieku, bo w pewnym momencie nie jest się w stanie grać na wysokim poziomie. W tym wieku zawodnicy skupiają się na uniknięciu kontuzji - dodał szkoleniowiec.

Ballack ma za sobą 95 meczów w reprezentacji, w których zdobył 42 bramki.

gaw

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej