Dr Bonikowska: UE odkrywa, że nie ma całkowitej samowystarczalności w obszarze zdrowia
- To jak najbardziej słuszny postulat, żeby Unia zaczęła myśleć o obszarze zdrowia jako o obszarze strategicznym - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
2021-02-25, 17:40
Liderzy państw UE biorą udział w szczycie poświęconym walce z koronawirusem. Unia jest krytykowana za swoją politykę ws. szczepień na COVID-19, często porównuje się ją z Wielką Brytanią i Izraelem, gdzie sprawność szczepienia społeczeństwa jest oceniana pozytywnie.
Posłuchaj
- To jest taka lekcja, którą wyciągamy na żywo - komentowała na antenie dr Małgorzata Bonikowska. Jej zdaniem, UE odkrywa, że "nie ma całkowitej samowystarczalności w obszarze zdrowia". - To nowość dla Unii Europejskiej - dodała.
Czytaj także:
Powiązany Artykuł
Trwa unijny wideoszczyt z udziałem polskiego premiera. Tematem walka z koronawirusem
"Jesteśmy uzależnieni od dostaw zewnętrznych"
Gość PR24 wskazała na "obszar bezpieczeństwa dostawy surowców". - Jesteśmy uzależnieni od Chin, Indii, od dostaw zewnętrznych, jeśli chodzi maseczki, leki, respiratory itd. - zauważyła.
REKLAMA
- To jak najbardziej słuszny postulat, żeby Unia zaczęła myśleć o obszarze zdrowia jako o obszarze strategicznym - oceniła. Nazwała tę sferę "problemem politycznym, tak samo jak problem energetyki".
Więcej w nagraniu.
* * *
Audycja: "Świata pogląd"
Prowadzi: Antoni Opaliński
REKLAMA
Gość: dr Małgorzata Bonikowska, Centrum Stosunków Międzynarodowych
Data emisji: 25.02.2020
Godzina emisji: 16.48
PR24
REKLAMA
REKLAMA